Dekoracje | Świąteczne | Świąteczne DIY

DIY – jak zrobić świąteczny stroik

Najlepsze rozwiązania to te najprostsze. W tym przypadku wykorzystałam po prostu to, co miałam na wyciągnięcie ręki i stworzyłam naturalną, świąteczną dekorację. Taki stroik można położyć na stole, postawić na oknie lub udekorować nim drzwi wejściowe.

Baza

Bazę wykonałam z gałązek derenia, które są elastyczne i nie łamią się. Sprawdzą się też gałązki wierzby i brzozy. Z dłuższych kawałków uformuj koło i umocnij sznurkiem lub żyłką. W ten sposób otrzymasz dość lekki, wykonany z naturalnych materiałów okrąg, do którego przymocujesz gałązki Twojego stroika

Wykonanie

Potrzebne będą:

25 cm gałązki tui, derenia, dowolnego drzewa iglastego i róży

drucik

sznurek

sekator

Przygotuj niewielkie bukiety ze zgromadzonych materiałów. Każdy z nich przytnij na podobną długość i zwiąż drucikiem. Przymocuj kolejne bukiety do bazy stroika za pomocą drucika w ten sposób, by zachodziły na siebie. Do gotowego wieńca przywiąż ozdobny sznurek, jeśli chcesz, by Twój stroik zawisł na drzwiach.

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dziękuję za ten „przepis”, bo niby prosta rzecz, a nie wiedziałam jak się do tego zabrać. Przedstawiam mój debiut wieńcowy. Wykorzystałam gałązki świerka srebrnego, świerka zielonego i thui oraz owoce irgi. Jako bazy użyłam pędów bluszczu. Ciężko mi było przymocować to drucikami, bo były nieco za cienkie (druciki miedziane, które Mąż spreparował mi z jakiegoś kabla) i wpadłam na pomysł wykorzystania srebrnej taśmy klejącej, która okazała się doskonała do tego celu. Nie umiałam jej jeszcze do końca zamaskować skutecznie, ale… mam nadzieję, że szósty mój wieniec będzie naprawdę perfekt;-) Pozdrawiam!

file:///home/monika/Pulpit/wieniec%20na%20drzwi/DSC_4961.JPG

Nie wiem, czy umiem wkleić zdjęcie…