Mikroblog

Fakty o lnie, których nie znałaś

Len to tkanina w 100% naturalna, która ma wyjątkową właściwość: zawsze czujesz się w niej świeżo. Gdy temperatura rośnie, jest gorąco i duszno, len jest doskonałym wyborem. Oto kilka faktów o lnie, których prawdopodobnie nie znałaś.

Fakty o lnie, których nie znałaś

Lnu nie trzeba prasować. Wystarczy tzw. greckie żelazko, czyli zwykły spryskiwacz z czystą wodą, którą lniane ubranie warto przed założeniem spryskać,by po kilku chwilach cieszyć się wysublimowanym lookiem z odrobiną wyrafinowanej elegancji.

Len odprowadza wilgoć. To wyjątkowa właściwość, która sprawdza się podczas upalnej pogody. Dzięki temu unikamy nieprzyjemnego uczucia przepocenia.

Len pachnie. Trudno w to uwierzyć, ale lniana odzież zachowuje swój naturalny, subtelny zapach, którym można się cieszyć przez cały dzień.

Len jest wytrzymały i trwały. Warto wiedzieć, że len podczas użytkowania w przeciwieństwie do innych materiałów nie starzeje się i nie niszczy, a zyskuje na miękkości i szlachetnym wyglądzie.

Len nie powoduje reakcji alergicznych. Jest idealnym wyborem dla osób o szczególnie wrażliwej skórze.

Dlaczego noszę lniane obrania?

To proste:
• Nie ma bardziej przyjaznej dla nas tkaniny niż len.
• Len nie elektryzuje się, jest przewiewny.
• Podczas upałów chłodzi.
• Hamuje rozwój bakterii i nie powoduje reakcji alergicznych.
• W przeciwieństwie do innych materiałów len nie starzeje się i nie niszczy, za to zyskuje na miękkości i szlachetnym wyglądzie.
• Jest wytrzymały i trwały.
• Z każdym praniem staje się bardziej miękki i delikatny
• Ma piękny, delikatny naturalny zapach

A Ty nosisz len?

Tu znajdziesz lniane sukienki : klik

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *