Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne.

Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom. Byłam pomysłodawczynią i redaktor naczelną pierwszego pisma kulinarnego wydawanego w Polsce on-line, stworzyłam i byłam redaktor naczelną miesięcznika Moje Smaki Życia z pierwszym nakładem 400 000 egzemplarzy.

W latach dziewięćdziesiątych współtworzyłam jedno z pierwszych studiów zajmujących się profesjonalną fotografią kulinarną i wnętrzarską. Współpracowałam z takimi tytułami jak: Cztery Kąty, Dobre Wnętrze, Claudia, Kuchnia, Moje Gotowanie, Gala, Rodzice, Mamo To Ja, Naj, Pani Domu. Realizowałam sesje fotograficzne,
tworzyłam treści o tematyce wnętrzarskiej, kulinarnej i parentingowej. Z wydawnictwem Świat Książki wydałam ponad 10 książek o tematyce poradniczej, m.in. seria książek dla dzieci: „Dzieciaki do kuchni”, „Dzieciaki na święta”.

Warszawianka z urodzenia, która uciekła na wieś i realizuje to swój plan na życie w rytmie slow. Prywatnie żona i mama trzech córek.