Zabawy z herbatą. Woreczki zapachowe

31 stycznia 2012, 15:33 | Kuchnia Przepisy | 1
Zabawy z herbatą. Woreczki zapachowe

Czy to za sprawą mroźnych podmuchów i coraz niżej spadającego słupka rtęci, czy też z innej, nieznanej bliżej przyczyny, wracam do podstawowych odruchów człowieka zziębniętego. Gorąca herbata ogrzewa dłonie, trzaskający ogień wypełnia dom przyjemnym ciepłem.
Dziś dotarła do mnie zagubiona paczka, a w niej przemiły zestawik herbat Dilmah. Cejlońska z mandarynkową nutą stała się bazą moich eksperymentów. Lubię cytrusowy ślad w herbacie, lecz tym razem poszłam o krok dalej. Moje zapachowe woreczki wypełniłam mieszanką kardamonu, goździków i anyżu. Do tego niewielki kawałek skórki limonki.

Pomysł prosty, żeby nie rzec banalny, ale moi drodzy, cóż z efekt! Aromatyczny woreczek dodany do świeżej, parującej herbaty nadał jej wyjątkowy, indywidualny charakter.

Zapraszam do eksperymentów oraz do odwiedzania bloga Klubu Miłośników Dobrej Herbaty. Ostatnio Paweł Dudziak pisał, co widzi w herbacie. Nie trudno się domyślić, że widzi dużo, a mnie szczególnie urzekła subtelna i bogata paleta herbacianych barw. Spójrzcie, co za cudo:

Bardzo jestem ciekawa, jakie aromatyczne składniki znalazłyby się w Waszej herbacie. Zainspirujcie mnie :)

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Zabawy z herbatą. Woreczki zapachowe”

  1. Zapach Natury pisze:

    Świetny pomysł ….muszę koniecznie wypróbować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *