Dzieci | Relacje | Slow Food | Wychowanie

Szkolne warzywniki. Czas zakasać rękawy!

Slowfoodowa akcja szkolnych warzywników ruszyła!
Takie projekty nam się podobają. Takie projekty podziwiamy na świecie i postanowiliśmy realizować je także na własnym podwórku (właściwie na podwórku szkoły naszych dzieci).
Pomysł jest prosty: drewniane skrzynie wypełnione ziemią, osobne dla każdej klasy. Razem z dziećmi je montujemy, wypełniamy obornikiem i ziemią, obsiewamy i obsadzamy.
Koszt ogródka dla 1 klasy:
Impregnowane deski, śruby i transport – 350 zł
Ziemia z nawozem – 100 zł
Rośliny – nie wiemy, ale nasiona są tanie.
Jak to działa?
Każda klasa tworzy swój ogródek w osobnej skrzyni. Deski, ziemię i sadzonki zamawiamy wspólnie w jednym miejscu. 

Zaprzyjaźniony ogrodnik Piotr Rutkowski Pan Ziółko, o którym niedługo opowiem więcej, ułoży dla naszej szkoły plan zagospodarowania skrzyni, ale jeżeli chcecie to robić według własnych projektów, macie wolną rękę.

Dlaczego o tym piszę? Bo to ważne, bo warto podwinąć rękawy i zrobić wspólnie coś wartościowego. Bo chciałabym, żeby nasze dzieci wiedziały, jak rośnie sałata i miały okazję spróbować rzodkiewki wyhodowanej z nasionka. Bo warto się dzielić dobrymi pomysłami. O rozwoju naszej akcji będę Was informować na bieżąco.
A jutro? Działamy, bardzo słodko, choć bez cukru, bardzo smacznie i zdrowo.
Z pozdrowieniami od Warszawskiego Convivium Slow Food
Agnieszka Kręglicka
Beata Lipov
Lubo Lipov
Piotr Petryka

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fantastyczny pomysł! Proszę o informację, kiedy należy się zacząć za to zabierać. Może wiosną przyszłego roku namówiłabym rodziców z klasy mojej córki na taką wspaniałą akcję :)