Jak zrobić matę węchową dla psa – DIY

13 września 2019, 15:48 | Dom i ogród | 3
Jak zrobić matę węchową dla psa – DIY

No i stało się, mamy w domu szczeniaka. Nasz Border Collie Monthie ma pięć miesięcy i jest naszym oczkiem w głowie. Tak się szczęśliwe składa, że tych „oczek w głowie” to mamy już kilka, bo na pokładzie poza trójką dzieci jest też kotka, starsza sunia, świnka morska i dwa konie. Szczeniak jak to szczeniak rozwala system, a my staramy się zachować spokój. To nie pierwszy szczeniak w moim życiu, więc uzbrajam się w cierpliwość i czekam, aż minie ten wariacki czas. Poza tym dawka bezinteresownej miłości w najczystszej postaci, którą Monthy codziennie nas obdarowuje rekompensuje wszelki mniejsze i większe wpadki ;) Dla aktywnego szczeniaka wszelkie kreatywne zabawy to dobry sposób na rozwijanie nowych umiejętności. Zabawy węchowe są bardzo polecaną formą aktywności dla takiego psiego malucha, dlatego pokażę, jak można własnoręcznie przygotować matę węchową. Wykonanie jest proste, a elementy do jej przygotowania ogólnie dostępne. Jako podstawę wykorzystałam gumową wycieraczkę. Można też użyć dziurkowanego wkładu do zlewozmywaka. Uważam, że wycieraczka sprawdza się lepiej, bo jest cięższa i nie ślizga się po podłodze. Jeśli chodzi o polar, to najlepiej sprawdza się cienki i lekko elastyczny. Można kupić dwa niedrogie kocyki lub tkaninę na metry. Nie ma też znaczenia kolorystyka, tu sprawa jest dowolna. Gotowa mata służy do chowania w niej różnych smaczków. Pies włącza system węchowy i szuka. U nas mata się sprawdza i jest w codziennym użytkowaniu.

Potrzebne będą:

Gumowa wycieraczka z dziurkami

Dwa kawałki polaru w różnych kolorach o wymiarach ok. 120 x 160

Nożyczki

Wykonanie:

Polar pociąć na paski o wymiarach 20 x 6 cm.

Poskładać paski w komplety po dwa różnych kolorów. Każdy podwójny pasek przewlec przez wycieraczkę i zawiązać.

 

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

3 odpowiedzi na “Jak zrobić matę węchową dla psa – DIY”

  1. Justyna pisze:

    Rozumiem, że „sztuczka z matą” polega na tym, że szczeniak, zamiast psocić po całym domu, zajmuje się właśnie nią. A te kreatywne zabawy i zdobywane nowe kompetencje to tak tylko do „podrasowania” powagi niezłego skądinąd pomysłu :)

  2. Marta pisze:

    Ciekawy pomysł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *