Dekoracje

Jak zrobić jesienny wieniec DIY

Jesienny wieniec z ognika szkarłatnego zdobi już wejście mojego domu. To bardzo prosta do zrobienia dekoracja. Do wieńca można wykorzystać wszelkich jesiennych darów, takich jak owoce ognika lub jarzębiny, rajskie jabłuszka, szyszki lub liście. Jak zrobić wianek z rajskich jabłuszek pokazywałam tu.

jesienny-wieniec-z-jablek_3

A tu znajdziesz instrukcję, jak zrobić wieniec z liści przy pomocy kleju na gorąco.

wieniec z liści_6

Przyszedł czas na najprostszą chyba metodę, w której do przymocowania ozdobnych kulek ognika wykorzystałam cienki drucik. Ale po kolei.

Z czego można zrobić podstawę wieńca

Podstawa ze słomy. Tej używam najczęściej. Można ją zrobić samemu, formując słomę w okrąg i przewiązując żyłką. Można też kupić gotowe podstawy o różnej średnicy i grubości. Jej zaletą jest to, że można jej używać wielokrotnie, do różnych projektów.

Podstawa z wikliny. Jest dekoracyjna. Występują w kolorze naturalnym, białym, widziałam też szare i czarne. Jest solidna, ale dość śliska, dlatego najlepiej wykorzystywać ją do projektów z klejem na gorąco.

Podstawa z kartonu. Bardzo prosty patent. Wystarczy wyciąć podstawę z kartonu po butach lub telewizorze i ozdobić ją dowolnie. Bardzo lubiana przez dzieci, które mogą w ten sposób wykonać samodzielnie ozdobę do domu lub do swojego pokoju.

Podstawa z gałązek brzozowych. Są giętkie i elastyczne. Łatwo się je formuje i pięknie wyglądają nawet bez ozdób. Bardzo lubię wykorzystywać je w swoich projektach.

Jak zrobić jesienny wieniec DIY

Przygotuj:

Podstawę wieńca

Owoce ognika lub jarzębiny

Cienki drucik

sekator

Opcjonalnie:

wstążkę do dekoracji

sznurek do zamocowania wieńca na drzwiach lub ścianie

jak-zrobic-jesienny-wieniec-diy02

Przymocuj pierwszą gałązkę do podstawy za pomocą drucika.

jak-zrobic-jesienny-wieniec-diy03

Następnie mocuj kolejne tak, by na siebie zachodziły dachówkowo. Dzięki temu uzyskasz piękny efekt wizualny. Na koniec możesz ozdobić wieniec wstążką. Gotowe!

jak-zrobic-jesienny-wieniec-diy04

jak-zrobic-jesienny-wieniec-diy05

Wieniec z ognika dobrze się trzyma na zewnątrz. Możesz go powiesić na drzwiach wejściowych do domu, lub ozdobić nim taras lub balkon.

jak-zrobic-jesienny-wieniec-diy06

 

 

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uwielbiam te czerwone kulki ognika, moj sasiad to ma tak porosniety dom , jesienia kiedy wszystko jest smutne jego dom tryska energia az do zimy . Lubie tak sie pogapic na ten dom bo jest niesamowicie urokliwy. zasadzilam ognika rok temu w ogrodzie ale bardzo wolno rosnie.

Od kilku dni i ja jestem gosciem w Lawendowym Domu. I jestem ZA-CHWY-CO-NA ❤. Buszuje I nadrabiam. Morze inspiracji. Gratuluje swietnej roboty✌.
Pytanie z innej beczki- jakie to naturalne szampony, o ktorych wspominala Pani w jakims dawnym poscie, uczynily Pani wlosy TAK pieknymi? ?
Pozdrawiam bardzo cieplo.

ogladalam Pani zdjecie ostatnie na instagramie i wydaje sie Pani tam taka szczuplutka, paluszki takie cieniutkie, moze niech sie Pani juz nie odchudza wiecej . :)

Jejku jaki piękny :-) mam krzaczor ognika, z przyjemnością wykonam taki wieniec. Że też dopiero teraz doszło do mnie że w ogrodzie tyle darów i można zrobić takie cuda. W końcu mam dużo czasu dla siebie, kocham takie robótki, z przyjemnością wykonam takie cudo. Dziękuję za wpis. Serdecznie pozdrawiam.