Miejsca | Podróże

Trójkąt Salvadora Dali. Ruszamy na wycieczkę?

Wycieczka śladami Salvadora Dali okazała się zaskakujaca ciekawa nie tylko dla mnie. Moje córki dały się wciągnąć w niesamowity świat surrealizmu, gdzie sztuka przeplata się z szaloną zabawą. Pierwszy przystanek Figueres. Miasto, gdzie Dali urodził się i został pochowany. Miejsce pochówku jest tak niezwykłe, jak jego życie. Teatro-Museo jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeum w Hiszpanii.

Przy czym słowo muzeum dziwnie tu nie pasuje. To miejsce szalone, zabawne,  przerysowane, zaskakujące, niezwykle barwne.Purpurowe ściany oblepione „chlebkami” robią zadziwiające wrażenie.

A potem… zobaczcie sami.

 

 

 

Kolejny przystanek do piękny, niewielki zamek w miejscowości Pubol. Dali podarował go swojej żonie Gali i złożył obietnicę, że będzie ją odwiedzał jedynie na pisemne zaproszenie. Czy uwierzycie, iż w ciągu 10 lat Dali złożył wizytę swojej żonie dwa razy…

 

 

 

By dotrzeć do trzeciego punktu wycieczki, trzeba przedrzeć się przez góry. Kręte, ciasne drogi prowadzą do Porte Lligat, gdzie Dali i Gala skupowali rybackie chatki, tworząc z nich zadziwiające kompozycje.

W porcie wciąż jeszcze stoi żółta łódź, którą razem opływali pobliskie zatoczki.

 

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prawie 3 lata mieszkałam w Hiszpanii i nigdy nie miałam czasu wybrać się do Barcelony i do Figueres :( Ale kiedyś pojadę w te miejsca, koniecznie ;) marzenia trzeba spełniać :)