Trójkąt Salvadora Dali. Ruszamy na wycieczkę?

14 września 2012, 10:42 | Miejsca Podróże | 2
Trójkąt Salvadora Dali. Ruszamy na wycieczkę?

Wycieczka śladami Salvadora Dali okazała się zaskakujaca ciekawa nie tylko dla mnie. Moje córki dały się wciągnąć w niesamowity świat surrealizmu, gdzie sztuka przeplata się z szaloną zabawą. Pierwszy przystanek Figueres. Miasto, gdzie Dali urodził się i został pochowany. Miejsce pochówku jest tak niezwykłe, jak jego życie. Teatro-Museo jest jednym z najczęściej odwiedzanych muzeum w Hiszpanii.

Przy czym słowo muzeum dziwnie tu nie pasuje. To miejsce szalone, zabawne,  przerysowane, zaskakujące, niezwykle barwne.Purpurowe ściany oblepione „chlebkami” robią zadziwiające wrażenie.

A potem… zobaczcie sami.

 

 

 

Kolejny przystanek do piękny, niewielki zamek w miejscowości Pubol. Dali podarował go swojej żonie Gali i złożył obietnicę, że będzie ją odwiedzał jedynie na pisemne zaproszenie. Czy uwierzycie, iż w ciągu 10 lat Dali złożył wizytę swojej żonie dwa razy…

 

 

 

By dotrzeć do trzeciego punktu wycieczki, trzeba przedrzeć się przez góry. Kręte, ciasne drogi prowadzą do Porte Lligat, gdzie Dali i Gala skupowali rybackie chatki, tworząc z nich zadziwiające kompozycje.

W porcie wciąż jeszcze stoi żółta łódź, którą razem opływali pobliskie zatoczki.

 

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

2 odpowiedzi na “Trójkąt Salvadora Dali. Ruszamy na wycieczkę?”

  1. scraperka pisze:

    niesamowita podróż…. byłam jedynie w pierwszym z tych miejsc. pięknie:)

  2. Mienta pisze:

    Prawie 3 lata mieszkałam w Hiszpanii i nigdy nie miałam czasu wybrać się do Barcelony i do Figueres :( Ale kiedyś pojadę w te miejsca, koniecznie ;) marzenia trzeba spełniać :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *