Slowfoodowe dożynki szkolne.

29 września 2012, 14:57 | Relacje Slow Food | 6
Slowfoodowe dożynki szkolne.

Jesień czaruje w tym roku piękną pogodą i niesamowicie pozytywną energią, która płynie do mnie z wielu stron. Pamiętacie szkolny warzywnik, o który opowiadałam Wam już dwukrotnie w Lawendowym Domu? Bardzo prosta idea, która nie tylko edukuje, ale w cudowny sposób intergruje społeczność szkolną. O założeniach pomysłu można poczytać tu, o rozwoju wydarzeń pisałam tu. Warzywniki przetrwały wakacje, dzięki zaangażowaniu szkoły i pomocy rodziców, a teraz, jesienią przyszedł czas na plony i uporządkowanie naszego ogrodu.

Przygotowaliśmy też skrzynie do nasadzeń jesiennych. Po pierwszym sezonie jesteśmy  bogatsi o doświadczenia i wiemy już, co chcemy usprawnić i poprawić. Pięknie udały nam się kalarepki, nieźle pomidory, choć niektóre wciąż jeszcze są zielone. Mieliśmy trochę fasolki. Marchewka została przytłumiona przez inne warzywa, a główki czosnku były mikroskpijne.  Mamy za to topinambur, czyli słonecznik bulwiasty, który wygląda bardzo kosmicznie.

No i najważniejsze, dzieci są dumne ze swoich klasowych ogródków. Dziś za nami piękny rodzinny piknik, podczas którego odbyły się jesienne porządki połączone z ogniskiem i wspólnym gotowaniem. Było mnóstwo radości, umorusanych dzieci i rodzców, którzy dali się wciągnać w to szaleństwo. Do kociołków trafiła nasza dynia i powstala pyszna, pikantna dyniowa zupa, z której zostało tylko tyle…

Był też jesienny warzywny gulasz.

 

Ale najważniejsze, że spędziliśmy ten dzień razem i dało nam to wiele radości. To jest właśnie prosta prawda, o której tak często zapominamy. Wystarczy tak niewiele, by dostać tak dużo. Uśmiechu i dużo radości Wam życzę, moi Kochani!

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

6 odpowiedzi na “Slowfoodowe dożynki szkolne.”

 1. Mesh pisze:

  Cudowny pomysł. I świetna akcja. Jaka szkoda, że w wielu miejscach nie miałaby szansy powodzenia. I o matko jedyna co to jest ten topinambur?

 2. Kosmalska Anita pisze:

  Pikantna zupa dyniowa ….. Juz na sama mysl robie sie glodna! Przepis poprosze :))

 3. Małgosia M-B pisze:

  Beatko pomocy! Gdzie można jeszcze dostac bilety na niedzielne śniadanie slow foodowe w Warszawie? W kinie Kultura i na eBilecie już nie ma :-(

 4. lavande pisze:

  na pewno było przesmacznie i wesoło i kolorowo :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *