Dekoracje | Dolny pasek | Dzieci | Robótki ręczne | Świąteczne | Świąteczne DIY | Zabawy

Prace ręczne – świąteczne klimaty

Dziś garść świątecznych inspiracji. Karton, filc i odrobina cierpliwości. Po więcej pomysłów zapraszam do magazynu Lawendowy Dom.

Karnety na prezenty

Przygotowanie tych karnetów zabiera dosłownie chwilę. Spójrzcie na efekt. Urocze, prawda?

Potrzebny będzie:

ozdobny brystol
dziurkacz
wstążka

Przygotowując karnety można posłużyć się gotowym szablonem lub wymyślić własny wzór. Odrysować wzór na brystolu i starannie wyciąć. Na końcu zrobić dziurkę za pomocą dziurkacza. Przeciągnąć przez nią wstążkę. Karnety można ozdobić wyciętymi z papieru gwiazdkami lub choinkowymi igłami.

Choinka z filcu

Potrzebne będą:

zielony filc
zielona mulina
wstążka
guziki
wata
igła

Odrysować choinkę na filcu, posługując się szablonem. Mój patent na szablony z motywamy świątecznymi to foremki do pierników. Odrysowuję kształt na grupszym kartonie, wycinam i szablon gotowy. Wyciąć po dwie choinki na każdą gotową zawieszkę. Nawlec mulinę na iglę i zszyć ze sobą dwa kawałki filcu ściegiem fastrygowym, zostawiając niewielki otwór. Włożyć przez niego watę. Dokończyć zszywanie.
Ze wstążki uformować pętelkę i razem z guziczkem przyszyć ją do czubka drzewka. Pierwsza choinka gotowa!

Laski mikołaja

Można ja zawiesić na choince lub użyć przy dekoracji domu.

Potrzebne będą:
ozdobne druciki białe i czerwone – do kupienia np. w Empiku

Skręcić druciki ze sobą, tak by powstał jeden biało-czerony. Pociąć je na 13-to centymetrowe kawałki. Jeden z końców zagiąć tak, by powstała laska.

Choinki 3D

Można je zrobić w kilku rozmiarach i kolorach. Ostawione na świątecznym stole lub gzymsie kominka będą uroczą świąteczną ozdobą.

Potrzebny będzie:
ozdobny brystol
klej do papieru

Na kolorowym brystolu odrysować parzystą liczbę choinek. Wziąć dwa wycięte drzewka i na każdym z nich narysować ołówkiem linię dzielącą je na równe, pionowe części. Pierwszą z choinek przełożyć przez drugą. Czubki choinek można skleić odrobiną kleju.

Ciekawa jestem, jakie są Wasze ulubione świąteczne dekoracje? Ściskam Was i życzę miłej przedświątecznej krzątaniny.

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bardzo piękne te ozdoby! Chcę też sobie coś fajnego na okno zrobić i jeszcze myślę:) moje ulubione świąteczne dekoracje to raczej łańcuchy oraz gwiazdki, które wieszamy w domu. Młodsza siostra sama robi te standardowe i z kółeczek i ozdabia:)
pozdrawiam

Piękne ozdoby.Bardzo świątecznie u Was Beatko. :)
Podobają mi się te kolory, ozdoby, atmosfera:)
Pozdrowienia:)

Urocze! Niby zabiera to chwilę, ale trzeba mieć mimo wszystko zręczne łapki, których ja nie mam do prac ręcznych, jedynie do pisania :)

kolorki piękne :) nawet guziczek jest z serii – groszkowy w białe kropeczki :) cudnie! Pozdr. Gosia z Gdańska

no jakie piękne te ozdoby wyszły:))) ja uwielbiam pierniczki porozwieszane w różnych kontach domu i cynamon, cynamon i jeszcze raz cynamon:) robię też różne świąteczne zawieszki