Bezglutenowe | Desery | Dieta | Dla dzieci | Dzieci | Przepisy | Wegetariańskie

Owocowe lody bez cukru. Gotowe od ręki!

 

Po prostu zróbcie to. Dwa składniki, dwie minuty roboty i od razu gotowe do jedzenia. Genialny w swojej prostocie przepis daje wiele możliwości modyfikacji. Podstawa to banan, dojrzały słodki banan. Do tego mrożone owoce – tu borówki, ale mogą być truskawki, maliny, porzeczki w dowolnej odmianie, jeżyny. Można je łączyć w różne kompozycje lub postawić na jednorodne smaki.
Przepis? Oto przepis:
Do blendera wrzucić banana, dodać 150 g mrożonych owoców i zmiksować. Niewiarygodne, ale po chwili macie gotowe kremowe, delikatne, pyszne lody owocowe.

Takie lody przygotowywaliśmy na naszym slowfoodowym szkolnym pikniku. Dzieci same komponowały smaki, wystarczyło zmiksować składniki i lody od razu trafiały do miseczek.

 

Takie lody robię dla moich dziewczynek, które z przyczyn zdrowotnych są okresowo na diecie bez cukru. Pogoda za oknem nie sprzyja lodowym eksperymentom. Ale już za chwilkę będzie znowu ciepło. Nie wiem jak u Was, ale w Warszawie nieśmiało, bardzo nieśmiało zaczyna przez chmury przebijać się słońce :)

Miłego dnia Wam życzę. Ściskam bardzo mocno!
avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znam te lody od dawna, tzn. od kiedy miałam w domu pokaz ( i kupiłam ) Thermomix’a:) Wspaniały deser, świetne lody, najlepsze chyba wychodzą z truskawkami.