Kulki serowe – gdy forma ma znaczenie

20 maja 2015, 20:46 | Bezglutenowe Dla dzieci Kuchnia Przystawki Wegetariańskie | 4
Kulki serowe – gdy forma ma znaczenie

kulki-serowe_2

Jak serwować potrawy dzieciom, by te jadły je z chęcią? Okazuje się, że forma podania posiłku ma duże znaczenie. Przekonałam się o tym niejednokrotnie, a przedmiotem moich codziennych obserwacji jest domowe potrójne żeńskie stadko w wieku szkolnym. Badania podają, że jedną z przyczyn nielubienia mleka i przetworów mlecznych przez dzieci jest sposób jego podania. Weźmy pod lupę kawałek półtłustego sera białego, który stanowi dobre źródło pełnowartościowego białka, a także zawiera witaminy A, D, E oraz witaminy z grupy B. W postaci klasycznej może on stać u nas na stole podczas kolacji zupełnie niezauważony. Jeśli jednak ten sam ser podaję dzieciakom w formie zgrabnych kulek, z chrupiącym dodatkiem rzodkiewek i ogórka, sprawa się zmienia radykalnie, a twaróg (wciąż ten sam, choć w kulkach) staje się nagle kolacyjnym hitem. ser-bialy

Kulki serowe

250 g sera białego półtłustego

5 rzodkiewek

1/2 pęczka dymki

kilka plasterków świeżego ogórka

liście botwinki

sól

Ser zmiksować lub przepuścić przez maszynkę. Następnie doprawić solą, dokładnie wymieszać i uformować z niego kulki wielkości orzecha włoskiego. Rzodkiewki pozbawić liści i ogonków, umyć i bardzo drobno posiekać. Posiekać również dymkę. Obtoczyć kulki serowe w rzodkiewkach, dymce lub ozdobić plasterkami ogórka. Ułożyć na talerzu, ozdobić listkami botwinki i od razu podawać.

kulki-serowe

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

4 odpowiedzi na “Kulki serowe – gdy forma ma znaczenie”

  1. Kasia pisze:

    wyglądają zachęcająco :)

  2. Muszka pisze:

    Taką postać twarogu zje nawet niejadek:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *