Zwiedzanie Londynu. Wpadnij do Harrods’a!

28 maja 2013, 07:46 | Miejsca Podróże | 3
Zwiedzanie Londynu. Wpadnij do Harrods’a!

 

Harrods_12

Dlaczego warto wpaść do Harrods’a? Na przykład po to, by przytulić się do ogromnego misia w stroju londyńskiego stróża prawa :).

130429_3052

To sklep-instytucja, założony w 1849 roku przez Henry’ego Charlesa Harroda zajmującego się handlem artukułami spożywczymi i herbatą. I choć współczesny, mieszczący się na 7 kondygnacjach dom handlowy oferuje aż 300 działów, to właśnie hale spożywcze są moim zdaniem szczególnie interesujące i warte obejrzenia.

harrods_4 harrods_8 Harrods_10 Harrods_11 Harrods

Spójrzcie na przepych i pogactwo oferty. Kuchnie z całego świata, wypieki, egzotyczne owoce, pięknie opakowane słodycze, różne gatunki kawy i herbaty. Mnie ten świat smaków pochłonął bez reszty i spędziłam w nim blisko dwie godziny. Można przez przeszkód robić zdjęcia, próbując różnych smakołyków, którymi częstują sprzedawcy.

harrods_6 Harrods_7

Warto też wpaść do działu z pamiątkami, gdzie znajdziecie mnóstwo gadżetów z logo Harrods’a. Niektóre, szczególnie tekstylia kuchenne były naprawdę śliczne. Dla poszukiwaczy pamiątek po Księżnej Dianie konieczny przystanek przy pomniku poświęconym jej i Dodiemu na poziomie -1.

 

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

3 odpowiedzi na “Zwiedzanie Londynu. Wpadnij do Harrods’a!”

  1. Sylvia (Happiness is homemade) pisze:

    Z czasem Harrods stracił dla Mnie magię, ale pamiętam na początku to było coś. Sklep pełen cudów i słodyczy, które powalają. Lubię pralinki w różowym opakowaniu, pyszne są choć dość drogie :)

  2. odkuchnii.blox.pl pisze:

    Koszmar i marzenie w jednym miejscu :) Zdecydowanie nie jest to miejsce na szybkie zakupy, ale za to raj dla każdego foodie ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *