Miejsca | Podróże

Zwiedzanie Londynu. Wpadnij do Harrods’a!

 

Harrods_12

Dlaczego warto wpaść do Harrods’a? Na przykład po to, by przytulić się do ogromnego misia w stroju londyńskiego stróża prawa :).

130429_3052

To sklep-instytucja, założony w 1849 roku przez Henry’ego Charlesa Harroda zajmującego się handlem artukułami spożywczymi i herbatą. I choć współczesny, mieszczący się na 7 kondygnacjach dom handlowy oferuje aż 300 działów, to właśnie hale spożywcze są moim zdaniem szczególnie interesujące i warte obejrzenia.

harrods_4 harrods_8 Harrods_10 Harrods_11 Harrods

Spójrzcie na przepych i pogactwo oferty. Kuchnie z całego świata, wypieki, egzotyczne owoce, pięknie opakowane słodycze, różne gatunki kawy i herbaty. Mnie ten świat smaków pochłonął bez reszty i spędziłam w nim blisko dwie godziny. Można przez przeszkód robić zdjęcia, próbując różnych smakołyków, którymi częstują sprzedawcy.

harrods_6 Harrods_7

Warto też wpaść do działu z pamiątkami, gdzie znajdziecie mnóstwo gadżetów z logo Harrods’a. Niektóre, szczególnie tekstylia kuchenne były naprawdę śliczne. Dla poszukiwaczy pamiątek po Księżnej Dianie konieczny przystanek przy pomniku poświęconym jej i Dodiemu na poziomie -1.

 

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Z czasem Harrods stracił dla Mnie magię, ale pamiętam na początku to było coś. Sklep pełen cudów i słodyczy, które powalają. Lubię pralinki w różowym opakowaniu, pyszne są choć dość drogie :)

Koszmar i marzenie w jednym miejscu :) Zdecydowanie nie jest to miejsce na szybkie zakupy, ale za to raj dla każdego foodie ;)