Tea time. Jak przygotować mrożoną herbatę?

26 lipca 2012, 10:48 | Kuchnia Napoje | 8
Tea time. Jak przygotować mrożoną herbatę?

Jestem pewna, że prawie każdy z Was ma swój ulubiony sposób. Chcę się podzielić moim, sprawdzonym, który z powodzeniem stosuję od roku. Początkowo wydaje się nieco ryzykowny. Szokowa metoda sprawia, że w kilka sekund możemy sobie przygotować wyśmienitą mrożoną herbatę w ulubionym smaku. Oczywiście, jeśli tylko mamy lód w zamrażalniku.

Malinowa mrożona herbata

kostki lodu

100 ml wrzątku

herbata malinowa

Zaparzyć herbatę w 100 ml wrzątku przez 5 minut. Szklankę napełnić lodem, a następnie przelać napar wprost na lód. Gotowe!

 

 

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

8 odpowiedzi na “Tea time. Jak przygotować mrożoną herbatę?”

 1. Mesh pisze:

  Nigdy nie próbowałam mrożonej herbaty, ale zrobię. Malinową, która uwielbiam, i miętową z ogródka :). Gorąc nieprawdopodobny, czymś trzeba będzie się ratować. Choć znajoma uważa, że na upał najlepsza herbata, ale …..ciepła. Podobno nic tak nie gasi pragnienia.

 2. Vanilia81 pisze:

  Koleżanka Mesh ma rację, podobno ciepła skuteczna, ale co tam mrożona lepiej działa na psychikę i boooosko wygląda.Fajny pomysł z tym parzeniem niewielkiej ilości, lód przecież roztopi się i ilość sie wyrówna :)

 3. senninha pisze:

  O tak, mrożona herbata. Robię ją w inny sposób, ale… ale się człowiek całe życie uczy :) spróbuję i zobaczę :)

 4. Majana pisze:

  Napiłabym się takiej herbaty w upalny dzień jaki był na przykład wczoraj :)
  Piękny ma kolor !:)

 5. polaaa pisze:

  wszystko super tyle,że po mrożonej herbacie malinowej będzie nam jeszcze bardziej gorąco ;) Na zimno malina nie traci swoich właściwości rozgrzewających ;)

 6. OK.. pisze:

  Wszystko fajnie tylko jeżeli do szklanki z lodem (ktora sie zrobi zimna) wlejemy wrzątek jest prawdopodobieństwo że nasza szkanka pęknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *