Kuchnia | Napoje

Tea time. Jak przygotować mrożoną herbatę?

Jestem pewna, że prawie każdy z Was ma swój ulubiony sposób. Chcę się podzielić moim, sprawdzonym, który z powodzeniem stosuję od roku. Początkowo wydaje się nieco ryzykowny. Szokowa metoda sprawia, że w kilka sekund możemy sobie przygotować wyśmienitą mrożoną herbatę w ulubionym smaku. Oczywiście, jeśli tylko mamy lód w zamrażalniku.

Malinowa mrożona herbata

kostki lodu

100 ml wrzątku

herbata malinowa

Zaparzyć herbatę w 100 ml wrzątku przez 5 minut. Szklankę napełnić lodem, a następnie przelać napar wprost na lód. Gotowe!

 

 

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nigdy nie próbowałam mrożonej herbaty, ale zrobię. Malinową, która uwielbiam, i miętową z ogródka :). Gorąc nieprawdopodobny, czymś trzeba będzie się ratować. Choć znajoma uważa, że na upał najlepsza herbata, ale …..ciepła. Podobno nic tak nie gasi pragnienia.

Koleżanka Mesh ma rację, podobno ciepła skuteczna, ale co tam mrożona lepiej działa na psychikę i boooosko wygląda.Fajny pomysł z tym parzeniem niewielkiej ilości, lód przecież roztopi się i ilość sie wyrówna :)

O tak, mrożona herbata. Robię ją w inny sposób, ale… ale się człowiek całe życie uczy :) spróbuję i zobaczę :)

wszystko super tyle,że po mrożonej herbacie malinowej będzie nam jeszcze bardziej gorąco ;) Na zimno malina nie traci swoich właściwości rozgrzewających ;)

Wszystko fajnie tylko jeżeli do szklanki z lodem (ktora sie zrobi zimna) wlejemy wrzątek jest prawdopodobieństwo że nasza szkanka pęknie.