Dekoracje | Dzieci | pisanki i inne dekoracje | Wielkanoc | wielkanocne dekoracje | Zabawy

Świąteczne kartki z jajem:)

Wielkanoc depcze nam po piętach, ale spokojnie moi drodzy, damy radę. Będzie słonecznie, rodzinnie i bez pośpiechu. Taki mamy plan, prawda?
Więc zamiast pucować okna (po co, skoro co chwilę zalewa je deszcz), proponuję relaksujące zajęcia „świetlicowe”.
Świąteczne kartki z wykorzystaniem kolorowych taśm są dziecinne proste do wykonania. Te na zdjęciach zaprojektowała i zrobiła moja córka :)

Kartki świąteczne

Potrzebne będą:
Taśmy
Kolorowy brystol
Szablon w kształcie pisanki
Biała kartka
Ołówek
Nożyczki
Klej

Z brystolu wyciąć prostokąt (u nas wymiary 24×15 cm) i złożyć na pół. Na białej kartce nakleić taśmy jedną pod drugą. Położyć szablon, odrysować pisankę i starannie ją wyciąć. Nakleić na przygotowanym brystolu. Zostawić do wyschnięcia pod kilkoma ciężkimi książkami.

Wiele osób pyta mnie, gdzie szukać kolorowych taśm. Moje tropy to: Real, na dziale papierniczym, Empik, Tchibo (już w przyszłym tygodniu), sklep Tiger (niestety tylko w Warszawie), internetowy sklep Dekoracyjna Taśma, który zaopatrzył nas w taśmy do sesji, za co raz jeszcze bardzo dziękuję:) Podpowiecie inne miejsca?

Więcej pomysłów na wielkanocne dekoracje znajdziecie w najnowszym numerze magazynu Lawendowy Dom.

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *