Miejsca | Podróże

Spacer po Brighton

Brighton_16

A może by tak Brighton? Położone w hrabstwie East Sussex, urocze miasteczko, którego lata świetności przypadały na przełon XIX i XX wieku.

Brighton_9

Nawet kilkudniowy wypad do Londynu to dobra okazja, żeby  wskoczyć w pociąg np. na stacji London Brige, by po godzinie wysiąść na pięknym, staroświeckim dworcu.

Brighton_21 Brighton_22

Mamy szczęście, pogoda jest piękna, niebo błękitne i pełne słońca. Droga z dworca prowadzi wprost na wybrzeże i promedę. Kamienista plaża oferuje płatne leżaki.

Brighton_13 Brighton_14 Brighton_17 Brighton_18 Brighton_19 Brighton_20

Po kilku minutach spaceru dochodzimy do zbudowanego w 1899 roku molo Palace Pier (wstęp i leżaki bezpłatne).

Brighton_6 Brighton_11 Brighton_12

Sporo tu sklepików i małych lokali gastronomicznych. My decydujemy się na tradycyjną Fish&Chips i jesteśmy mile zaskoczeni. Ogromna porcja świeżej ryby w chrupiącej panierce z grubo krojonymi frytkami smakuje cudownie w morskich podmuchach wiatru.

Brighton_7

Po spacerze nad morzem zagłębiamy się w uliczki pełne sklepików, kawiarni i restauracji.

Brighton_1 Brighton_3 Brighton_5  Brighton_15 Brighton

Obładowani przysmakami i prezentami dla rodziny wracamy na stację, by po godzinie znależć się znów w lekko zachmurzonym Londynie.

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Utonęłam we wspomnieniach. Mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę. Piękne zdjęcia, od samego patrzenia człowiek się relaksuje.
Ściskam gorąco Ilona

Zainspirowałaś mnie, będę w sierpniu w Londynie z moimi synkami to zrobimy taką jednodniową wyprawę. Ciekawe tylko o której ostatni pociąg wraca do Londynu?