Spacer po Brighton

6 maja 2013, 11:18 | Miejsca Podróże | 7
Spacer po Brighton

Brighton_16

A może by tak Brighton? Położone w hrabstwie East Sussex, urocze miasteczko, którego lata świetności przypadały na przełon XIX i XX wieku.

Brighton_9

Nawet kilkudniowy wypad do Londynu to dobra okazja, żeby  wskoczyć w pociąg np. na stacji London Brige, by po godzinie wysiąść na pięknym, staroświeckim dworcu.

Brighton_21 Brighton_22

Mamy szczęście, pogoda jest piękna, niebo błękitne i pełne słońca. Droga z dworca prowadzi wprost na wybrzeże i promedę. Kamienista plaża oferuje płatne leżaki.

Brighton_13 Brighton_14 Brighton_17 Brighton_18 Brighton_19 Brighton_20

Po kilku minutach spaceru dochodzimy do zbudowanego w 1899 roku molo Palace Pier (wstęp i leżaki bezpłatne).

Brighton_6 Brighton_11 Brighton_12

Sporo tu sklepików i małych lokali gastronomicznych. My decydujemy się na tradycyjną Fish&Chips i jesteśmy mile zaskoczeni. Ogromna porcja świeżej ryby w chrupiącej panierce z grubo krojonymi frytkami smakuje cudownie w morskich podmuchach wiatru.

Brighton_7

Po spacerze nad morzem zagłębiamy się w uliczki pełne sklepików, kawiarni i restauracji.

Brighton_1 Brighton_3 Brighton_5  Brighton_15 Brighton

Obładowani przysmakami i prezentami dla rodziny wracamy na stację, by po godzinie znależć się znów w lekko zachmurzonym Londynie.

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

7 odpowiedzi na “Spacer po Brighton”

 1. Deilephila pisze:

  Pyszny wypad! Mam ochote na taka rybę i fryty! A pogoda wymarzona:D

 2. Ilona pisze:

  Utonęłam we wspomnieniach. Mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę. Piękne zdjęcia, od samego patrzenia człowiek się relaksuje.
  Ściskam gorąco Ilona

 3. Patison Pospolity pisze:

  Zainspirowałaś mnie, będę w sierpniu w Londynie z moimi synkami to zrobimy taką jednodniową wyprawę. Ciekawe tylko o której ostatni pociąg wraca do Londynu?

 4. Karolina pisze:

  W której restauracji ta pyszna rybka? ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *