Ogród | Wyszukane w sklepach

Marynistyczna kolekcja tekstyliów z Duki

pled marine_5

 Duka w tym sezonie  pozytywnie zaskakuje nowościami. Piszę to ja, sklepowa wyjadaczka. Jak wiecie jako stylistka po sklepach błąkam się niejako zawodowo i jak kwiaty dżdżu wypatruję ciekawych nowości. Tym razem na tapecie Duka i jej nowa kolekcja tekstyliów. Bawełniane pledy i poduszki nie należą może do najtańszych, ale zaskakują dopracowanym wzornictwem, naturalnymi materiałami i świetnym wyglądem. Za czymś takim rozglądałam się od dawna przeczesując sklepy ze skandynawskim wzornictwem. Zupełnie uwiodła mnie linia w stylu marynistycznym, która wpisuje się w klimat letniego odpoczynku na świeżym powietrzu.

pled marine_3

Wymościłam sobie kącik na maleńkim tarasie, na którym jadam śniadania i popijam popołudniową kawę. Dopełnieniem mojego leniwego „nadmorskiego” raju są białe drewniane fotele wzorowane na kultowym Adirondack Chair. Prototyp tego niezwykle wygodnego ogrodowego mebla powstał w Stanach Zjednoczonych w 1903 roku, a dziś jest najpopularniejszym krzesłem ogrodowym w Ameryce. I trudno się dziwić, jest wygodne, trwałe, szlachetne w formie. Mój tarasowy zakątek dopełnię niebawem maleńkim stoliczkiem, który mój mąż znalazł wczoraj podczas… wieczornego joggingu. Ale o tym niebawem :)

marynarskie pledy

pled marine_2

 

 

 

 

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piękna kolekcja :). Ja akurat Dukę uwielbiam od dawna, bardzo spodobała mi się poprzednia kolekcja z tekstyliami w graficzne wzory, mieli piękne pledy i poszewki w kolorach żółtym/szarym/czarnym – cudo :)

Już nie mogę doczekać stoliczka. Dziś skończyłam odnawiać znalezione krzesło, a 'śmietnikowy’ stolik czeka na swoją kolej. Kolekcja Duki ok, choć nie przepadam za stylem marine.