Dekoracje | Dom i ogród | Slider

Malowane dynie – pomysł na jesienną dekorację DIY

Pomysł jest prosty i bardzo efektowny – my miałyśmy przy okazji masę dobrej zabawy :)

Dynię możesz pomalować na dowolny kolor. Pięknie wyglądają dynie w odcieniach pastelowych, a my wybrałyśmy kolory pasujące do wystroju naszego domu. W ruch poszła więc farba biała, czarna i złota. Ciekawie wygląda połączenie różnych rodzajów farb, np. zestawienie farby z połyskiem i matowej.

Do malowania dyń możesz wykorzystać resztki farb pozostałych po innych projektach lub skorzystać z dostępnych w sklepach próbników. Są one niedrogie i występują w wielu odcieniach. Życzę dobrej zabawy!

Malowane dynie DIY

  • Przed przystąpieniem do malowania zabezpiecz starannie miejsce pracy, najlepiej grubym arkuszem folii lub kartonem.
  • Przygotuj farby. Możesz użyć farb akrylowych lub plakatówek. Do pomalowania dyniowych ogonków proponuję farbę w spray’u.
  • Zacznij od pomalowania ogonków. Aby nie zabrudzić całej dyni zabezpiecz ją folią z wyciętym po środku otworem.

  • Gdy ogonki wyschną pomaluj dolną część dyni. Po wyschnięciu pomaluj resztę.

Pomalowane dynie może wykorzystać na wiele sposobów. Można z nich zrobić aranżację na stół, parapet lub ozdobić wejście do domu. Pięknie będą wyglądać w towarzystwie świec lub lampek choinkowych.

 

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *