Desery | Dieta | Dzieci | Kuchnia

Lody sorbetowe

Wyglądają bajecznie, dzieci przepadają za nimi, a przygotowanie ich zajmie Wam może 5 minut, oczywiście poza okresem zamrażania. Najlepiej wykorzystać do tego gotowe foremki na lody, które można bez trudu znaleźć w większych sklepach z gospodarstwem domowym. Jeśli nie macie takich foremek, spokojnie możecie użyć kubeczków po jogurtach i patyczków lub plastikowych łyżeczek.

Nalejcie do foremek porcję soku owocowego, najlepsze są te gęste, typu nektarowego, z kawałkami owoców i wstawcie do zamrażalnika. Po godzinie należy wlać kolejną porcję i tak dalej, do wyczerpania składników. Najczęściej robię lody trzykolorowe, ale zachęcam do eksperymentów smakowo-kolorystycznych.

Takie lody świetnie sprawdzają się na wszelkich letnich przyjęciach, np. na przyjęciu hawajskim. Jak przygotować hawajskie wieńce, podpowiadam tu.

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

och! jak pysznie:))) i jakie łatwe przygotowanie… :)))
poczęstowałabym się z wielką chęcią.
ślicznie wyszłaś na ostatnim zdjęciu:* wyglądasz na 20latkę:)

:( A już myślałam, że wyskoczę tylko do sklepu i będę miała na sobie trochę lata (skoro za oknem już bardziej jesień…).

Muszę wypróbować te lody, najpierw się zaopatrzę w pojemniczki na lody. Tymczasem u nas dzisiaj znowu śmietankowo-truskawkowe z Lawendowego przepisu. Pycha z sosem malinowym.