Kuchnia | Przystawki | Wegetariańskie

Klasyczna fasolka szparagowa z masłem i bułką tartą

Nie możesz w pełni sezonu fasolkowego nie zjeść przynajmniej raz klasycznej fasolki szparagowej z masłem i bułką tartą. To jest smak, który my Polacy po prostu kochamy.

klasyczna-fasolka-szparagowa-z-maslem-i-bulka-tarta-przepis_01

klasyczna-fasolka-szparagowa-z-maslem-i-bulka-tarta-przepis_06

Jak przygotować fasolkę, żeby była dokładnie taka jak trzeba? Po pierwsze pamiętaj, żeby jej nie rozgotować. Niech będzie miękka, lecz jędrna. Po drugie, zadbaj o perfekcyjny dodatek, czyli delikatnie zrumienioną na maśle tartą bułkę. Okazuje się, że nie wszyscy potrafią ją przygotować. Dzięki mojej prostej instrukcji Twoja bułka z masłem będzie idealna :) A, i jeszcze pytanie osobiste – czy też tak masz, że zawsze, ale to zawsze kupujesz dokładnie pół kilo fasolki? U mnie pół kilo to standard ;)

klasyczna-fasolka-szparagowa-z-maslem-i-bulka-tarta-przepis_03

Klasyczna fasolka szparagowa z masłem i bułką tartą

[przepis]

500 g fasolki szparagowej

1/2 łyżeczki soli

100 masła

4 łyżki bułki tartej

[/przepis]

  1. Fasolkę umyć, odciąć końcówki i przekroić na pół.
  2. Włożyć do garnka, zalać wodą.
  3. Gotować w lekko osolonej wodzie do momentu, aż będzie miękka, ale wciąż zachowa jędrność. Zajmuje to od. 5 do 10 minut, w zależności od tego, czy fasolka jest młoda, czy starsza.
  4. Gotową fasolkę wylać na durszlak i odsączyć. Wyłożyć na półmisek.
  5. W rondlu roztopić masło.
  6. Gdy na powierzchni pokażą się bąbelki powietrza, zmniejszyć ogień i dodać bułkę.
  7. Smażyć, cały czas mieszając, aż bułka zacznie się rumienić i intensywnie, przyjemnie pachnieć. Polać fasolkę i od razu podawać.

klasyczna-fasolka-szparagowa-z-maslem-i-bulka-tarta-przepis_09

klasyczna-fasolka-szparagowa-z-maslem-i-bulka-tarta-przepis_02

klasyczna-fasolka-szparagowa-z-maslem-i-bulka-tarta-przepis_05

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

A ja rumienię bułkę na patelni i na koniec wsypuję do niej ugotowaną fasolkę. Chwilę razem to podrzucam, by dokładnie połączyć bułkę z fasolką i gotowe

U mnie żółta, dzisiaj zebrałam kolejną porcję :) musi być z masełkiem i odrobiną bułki tartej a najfajniejsza gotowana na parze bez dodatku soli, bo wtedy niepotrzebna :)

Zdecydowanie lepsza jest, jeżeli bułkę przyrumieni się na patelni na sucho. Fasolkę polewa się wtedy rozpuszczonym masłem i posypuje po wierzchu chrupiącą przyrumienioną bułką. Lepiej też wygląda niż okraszona „glutem” z bułki. Polecam też fasolkę polaną masłem i posypaną płatkami migdałów.

Ostatnio ciągle jadłam żółtą i tak dla odmiany kupiłam zieloną i byłam zachwycona smakiem. Jutro na rynku znów kupię zieloną, żeby sprawdzić czy tak mi się tylko wydawało, czy faktycznie teraz zielona dla mnie smaczniejsza.