Miejsca | Podróże

Gdzie na biegówki w Austrii? Przepis na idealne ferie zimowe :)

Nasz tegoroczny zimowy wypad do Austrii zaplanowaliśmy starannie. Zależało nam na miejscu, w którym znajdzie się coś dla miłośników narciarstwa zjazdowego (nasze trzy córki) oraz dla fanów biegówek (ja i Lubo). Padło na Ramsau am Dachstein, ośrodek narciarski znajdujący się w przepięknym regionie Styrii. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

Narciarstwo zjazdowe

Zróżnicowane trasy na przeważnie przyjemnie nasłonecznionych stokach o najróżniejszym stopniu trudności. Doskonały wybór dla dzieci stawiających pierwsze kroki na nartach i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności, świetnie się przy tym bawiąc. Brzmi jak tekst z ulotki reklamowej, ale dokładnie takie jest Ramsau. Jest jeszcze jeden wabik, który sprawia, że jest to miejsce wyjątkowe – pogoda. Nawet jeśli wszędzie w rejonie leje, a śniegu nie widać nawet pod lupą, wjeżdżasz do Ramsau i pada śnieg, lub wita Cię przyjemne słońce i pokryte naturalnym śniegiem trasy. Ośrodek położony jest powyżej poziomu mgieł i przez większą część jest wyjątkowo nasłoneczniony. A o to przecież chodzi podczas zimowego wypoczynku w górach.

ramsau-am-dachstein_11

ramsau-am-dachstein_6

Biegówkowy raj

W Ramsau am Dachstein na biegówkach biegają chyba wszyscy, no poza tym, co preferują narciarstwo zjazdowe. Trasy biegówkowe mają łącznie 150 km długości. Znajdziesz tam wszystko, co sobie na biegówki wymarzysz, albo jeszcze więcej. Są trasy trudne, średnie i trasy łatwe. Można się wybrać na 16 km trasę na lodowcu lub sunąć cudownie przygotowanymi trasami w dolinach. Codziennie też na stadionie odbywają się treningi dla początkujących amatorów biegówek.

ramsau-am-dachstein_13

ramsau-am-dachstein_4

Ile to kosztuje?

Region oferuje bogatą bazę noclegową, więc można znaleźć coś na miarę swoich możliwości. Za wynajem wygodnego, przytulnego apartamentu z kominkiem dla 5 osób (2 dorosłych + 3 dzieci) zapłaciliśmy 2200 zł. Do tego dochodzą koszty dojazdu, winiety, koszty wyżywienia (zakupy robiliśmy w marketach i gotowałam posiłki dla rodziny), opłaty za wyciągi (sprzęt mieliśmy własny). W sumie za zimowy wyjazd narciarski do Austrii dla naszej rodziny wydaliśmy ok. 6 tysięcy zł. Czy da się wycenić przepiękne widoki, cudowną przyrodę na wyciągnięcie ręki, wspaniały śnieg i masę pozytywnej energii, której dostarcza uprawianie sportów zimowych w takich okolicznościach? Moim zdaniem, to skarb wart wszystkich pieniędzy świata :)

ramsau-am-dachstein_7

ramsau-am-dachstein_3

ramsau-am-dachstein_9

ramsau-am-dachstein_12

ramsau-am-dachstein

 

Dla tych, co do Austrii wybierają się po raz pierwszy przygotowałam praktyczny poradnik z cenami, który znajduje się tutaj.

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

U nas tez koncowka. Niestety do udanych ich nie zaliczę, dzieciaki pewnie tez. Chorobowo sie rozpoczely, dopiero teraz dochodzimy do siebie. A plany byly. Szwecja w pierwszym tygodniu. W drugim nocowanie dzieciakow u znajomych. Skonczylo sie na przymusowym „leżakowaniu” i walce m.in. z rekordowa goraczka, wszelakimi bolami, smarkami itd.

Jak ja się cieszę że mam w moim mieście i stoki na narty zjazdowe i trasy na biegówki. Zwłaszcza dla mnie te drugie, które mam za darmo. W życiu nie byłoby mnie stać na wyjazd na takie ferie za granicą

Kasiu, pozytywnie zazdroszczę. U mnie też są trasy biegówkowe, ale o zjazdowe już trudniej, bo to Warszawa :) Piszę o kosztach, bo sporo osób jeździ i zawsze pada pytanie o ceny.

Cześć! Podczas szukania informacji o Ramsau do tekstu na naszym blogu znalazłem Wasz wpis. Wygląda na to, że niewiele brakowało, abyśmy się w Ramsau spotkali :). Przyjechaliśmy 14 lutego rano, w niedzielę. Spaliśmy w Kulm.

Przez kilka dni przewędrowaliśmy na biegówkach większość okolic Ramsau, łącznie z Dachsteinem. Byliście także u góry? Zapraszam do naszej relacji, może znajdziecie jakieś znajome miejsca? :)

http://www.znajkraj.pl/ramsau-am-dachstein-austria-na-biegowkach

Pozdrawiam, może do zobaczenia w kolejnym sezonie :)