Dlaczego jesienią stawiam na wełnę? Ubrania z wełny do Twojej minimalistycznej szafy.

3 października 2019, 19:42 | Moda i uroda | 3
Dlaczego jesienią stawiam na wełnę? Ubrania z wełny do Twojej minimalistycznej szafy.

Otwierając sklep długo się zastanawiałam, w którym kierunku mam iść. Czy postawić na masówkę i sprzedawać w sklepie rzeczy niskiej jakości w niskich cenach i zapewnić sobie tym samym finansowy sukces od ręki, czy iść w przeciwnym kierunku i zwalczyć o jakość. Przyznam, że ta druga droga nie jest wcale taka prosta. Sporo czasu i pracy zajęło mi dotarcie do ubrań doskonałej jakości, takich, których sama od lat szukałam w sklepach. Zależało mi na ponadczasowych fasonach, które będą stanowiły bazę szafy klasycznej. Szukałam rzeczy uszytych solidnie z dobrych gatunkowo tkanin. Latem w sklepie królował len. Pokochałyście go, czemu się nie dziwię. Teraz, gdy liście zaczęły się przebarwiać, a zupa dyniowa na stałe weszła do menu, mamy naturalną potrzebę rozgrzania ciała i duszy. I tu na scenie pojawia się wełna.

Dlaczego jesienią stawiam na wełnę?

Wełna ma naturalny system termoregulacji, co oznacza, że czujemy się w niej komfortowo, nie pocimy się i nie marzniemy. Jest naturalnym izolatorem. Wełna w przeciwieństwie do włókien sztucznych nie elektryzuje się, nie wymaga też tak częstego prania, gdyż nie przyciąga kurzu. Wybierając odzież wełnianą możemy dłużej cieszyć się jej dobrym wyglądem. Dzięki elastycznym włóknom wełna pracuje wraz z naszym ciałem. Dopasowuje się do niego, powracając jednak do stanu wyjściowego. Aby dłużej cieszyć się wełnianymi ubraniami warto pamiętać o właściwej pielęgnacji. Może to kontrowersyjne, ale wełniane swetry piorę od lat w pralce, używając programu do prania wełny. Dzięki temu moje swetry nie deformują się i nie mechacą. Po wyjęciu z pralki rozwieszam je starannie na suszarce i pozwalam wyschnąć. Nie dotyczy to jednak płaszczy, te oddaję do pralni.

Wełniane płaszcze

W tym sezonie obiecałam sobie, że moje klientki dostają to co najlepsze. Kosztowało mnie to sporo trudu, ale udało się i w lawendowym sklepie możecie wybierać spośród 4 przepięknych odcieni wełnianej tkaniny, z której powstały cudowne oversizowe płaszcze. Są wyjątkowe, mają w składzie aż 70% wełny i cudowny, minimalistyczny krój. Nie umiem powiedzieć, który z nich podoba mi się najbardziej, ale cieszę się, że mogę zaoferować tak luksusowy produkt w przystępnej cenie.

  

Płaszcz wełna pudrowy róż

Bez swetra ani rusz

Nie byłabym sobą, gdybym nie miała w swojej kolekcji swetrów doskonałej jakości. Moim numerem jeden jest model Brighton II. Klasyczny, luźniejszy krój pozwala na dużą swobodę w planowaniu stylizacji. Mona go nosić na wiele sposobów, co sprawia, że jest to sweter uniwersalny.

Sweter Brighton II cream

Po więcej jesiennych inspiracji zapraszam do sklepu. Przyjemnego buszowania!

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

3 odpowiedzi na “Dlaczego jesienią stawiam na wełnę? Ubrania z wełny do Twojej minimalistycznej szafy.”

  1. uruseloki pisze:

    Przykro że osoby w małym rozmiarze jak ja i moja mama nie mamy szansy cieszyć się ubraniami w dobrej jakości i cenie. Czemu panuje rozmiarowa dyskryminacja?

  2. uruseloki pisze:

    Przykro że osoby w małym rozmiarze jak ja i moja mama nie mamy szansy cieszyć się ubraniami w dobrej jakości i cenie. Czemu panuje dyskryminacja?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *