Mikroblog

Ciepłe stopy w zimne wieczory – domowe sposoby

Poznaj moje domowe sposoby na ciepłe stopy w zimnie wieczory. Jeśli tak ja wciąż masz zimne stopy, trudno Ci się rozgrzać gdy kładziesz się spać, marzniesz nawet w najcieplejszych butach, a podczas pracy przy biurku wciąż czujesz, że jest Ci zimno, koniecznie przeczytaj mój subiektywny mini poradnik, z którego dowiesz się o możliwych przyczynach zimnych stóp i jak temu zaradzić.

Domowe sposoby na ciepłe stopy w zimne wieczory

Zimne stopy potrafią uprzykrzyć życie i znacznie obniżyć poczuje komfortu. Podczas chłodnych miesięcy zachowanie optymalnej temperatury ciała jest szczególnie ważne. Mając zimnie stopy trudno się skupić na pracy lub oddać odpoczynkowi. Poznaj moje domowe sposoby na ciepłe stopy nie tylko w zimne wieczory.

Kąpiel poprawiająca ukrwienie. Przygotuj dwie miski: z bardzo ciepłą i zimną wodą. Zanurzaj stopy naprzemiennie w obu miskach. Zimna woda zwęża naczynia krwionośne, gorąca je rozszerza. Dzięki temu prostemu zabiegowi poprawisz krążenie i stopy odzyskają ciepło.

Kąpiel w olejkach. Przygotuj miskę z ciepłą wodą. Dodaj do niej kilka kropli olejku o właściwościach rozgrzewających. Może to być olejek tymiankowy, cynamonowy lub oregano. Wymocz stopy w wodzie z dodatkiem olejku, dokładnie wytrzyj suchym ręcznikiem i od razu nałóż ciepłe skarpety

Dopasowane buty. Zimą noś buty ocieplone, wygodne, nieprzemakalne, zapewniające stopom odpowiedni komfort. Pamiętaj też o odpowiednim dopasowaniu. Zbyt ciasne buty, uniemożliwiające ruchy palców sprawią, że stopa szybko przemarznie.

Szczotkowanie. Jest przyjemne, może trochę łaskotać, ale skutecznie rozgrzewa zmarznięte stopy. Możesz wyszczotkować suche stopy, lub wykonać masaż szczotką tuż po kąpieli i dokładnym wytarciu stóp suchym ręcznikiem. Pamiętaj, żeby użyć szczotki z naturalnego włosia.

Termofor. To zawsze działa, gdy trudno się rozgrzać. Napełnij termofor gorącą wodą i oprzyj o niego stopy. Przyjemnie ciepło pomoże Ci się rozgrzać. Pamiętaj, żeby sprawdzić, czy zakrętka jest szczelna i gorąca woda nie wydostaje się na zewnątrz.

Ciepły koc. Owiń stopy podwójnie złożonym kocem. Jeśli masz możliwość, wybierz koc z dodatkiem naturalnej wełny, która ma doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Odpowiednie nawodnienie. Pij minimum 1,5 litra wody dzienne. Często zapominamy o odpowiednim nawodnieniu jesienią i zimą. Jednak woda potrzebna jest do prawidłowego krążenia krwi przez cały czas. A prawidłowe krążenie sprawia, że stopy są ciepłe.

Ciepła zupa. Zawsze pomaga w szybki sposób rozgrzać się od środka. Dzięki misce ciepłej, sycącej zupy poczujesz przyjemne ciepło obejmujące całe ciało, także zmarznięte stopy. Polecam zupy gęste, aromatyczne, na bazie wywarów warzywnych. Doskonale się sprawdzi zupa z soczewicy, krem z pomidorów z ryżem, barszcz czerwony lub zupa z dyni.

Ciepły napar. Zaparz zimową herbatę z dodatkiem miodu, pokrojonej w plastry pomarańczy, soku z cytryny, cynamonu i kilku goździków. Dodaj trochę imbiru dla wzmocnienia efektu.

Aktywność fizyczna. Ruch poprawia krążenie, dzięki czemu Twoje stopy staną się ciepłe. Zrób sobie krótki, lecz energiczny spacer. Jeśli nie możesz wyjść, wykonaj proste ćwiczenia w domu lub biurze. Nawet kilka energicznych ruchów stopami, zwijanie i rozwijanie palców i energiczny masaż może pomóc w przypadku zimnych stóp.

Kiedy zasięgnąć porady lekarskiej

Jeśli Twoje stopy się wciąż zimne, a powyższe sposoby przynoszą ulgę tylko na chwilę, warto udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania profilaktyczne. Zimne stopy mogą być sygnałem, że stan Twojego zdrowia wymaga większej uwagi.

Najczęstszymi medycznymi powodami zimnych stóp jest przewlekły stres, niskie ciśnienie, niektóre leki (koniecznie sprawdź ulotkę, jeśli przyjmujesz leki regularnie), niedoczynność tarczycy, anemia, cukrzyca i choroby związane z układem krążenia.

Dbaj o swój organizm i staraj się zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu, wartościowe pożywienie oraz wystarczającą ilość płynów. Dzięki temu w zimne wieczory Twoje stopy pozostaną ciepłe.

wpis sponsorowany

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *