Dekoracje | pisanki i inne dekoracje | Pomysły na przyjęcia | Wielkanoc | wielkanocne dekoracje

Wielkanocny stół w słonecznych kolorach

Czekając na bardziej zdecydowane działania wiosny, przedstawiam Wam pomysł na stół w prawdziwie słonecznej odsłonie. Biały obrus kojarzy się zwykle z odświętną kolacją wigilijną. Ja jednak używam bieli przez cały rok. Świetnie się łączy ze wszystkimi kolorami i stylami. Dziś stylizacja z przymrużeniem oka (to od tego słońca), do której wykorzystałam spopularyzowane przez Marthę Stewart pompony z bibuły. Ten prosty i tani pomysł na dekorację stwarza doprawdy nieograniczone możliwości.

Na jeden pompon potrzeba 8 prostokątnych arkuszy bibuły i kawałek cienkiego drutu. Bibułę należy złożyć w harmonijkę i dalej postępować według instrukcji na zdjęciach.

Gotowe pompony można zawiesić nad stołem lub ułożyć między talerzami.

Chcę Was zachęcić do ożywiania Waszych kompletów stołowych sezonowymi dodatkami. Ja połączyłam kremowe fajansowe miseczki z zielonymi, szklanymi talerzami. W towarzystwie klasycznych lnianych serwetek i akcesoriów w odcieniach żółci i zieleni prezentują się lekko i wiosennie.

Do tego piórka na drucikach, kilka żonkili i wiosna, chce, czy nie, śmieje się do nas na głos.

Więcej pomysłów na wielkanocne smakołyki i ciekawe dekoracje znajdziecie w magazynie Lawendowy Dom. Zapraszam!

Zdjęcia: Lubo Lipov

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cudownie wiosenny dom, aż świętami zapachniało :)
Beatko, jak zwykle pięknie. Też mam białą zastawę i uważam, że to najlepszy wybór :)

Znam te pompony i już je robiłam, ale nie pomyślałam o wielkanocnym stole. Bardzo pięknie wygląda stół na tle okna i to słońce. Czekam niecierpliwie na taka pogodę. Pozdrawiam

Mhmmm. !
Napawam moje oczy tym wiosennym widokiem…
Mhm chyba wykorzystam w moim domu patent z połączeniem standardowej zastawy z kolorową. ciekawy efekt.
Pozdrawiam.

Mhmmm. !
Napawam moje oczy tym wiosennym widokiem…
Mhm chyba wykorzystam w moim domu patent z połączeniem standardowej zastawy z kolorową. ciekawy efekt.
Pozdrawiam.

Wspaniałe klimaty i łechczące podniebienie zapewne smaki wyczarowujesz.Od dzisiaj z przyjemnością będę gościć u Ciebie.Pozdrawiam i zapraszam-aga

Piękna słoneczna aranżacja stołu. Bardzo lubię widzieć Cię na zdjęciach. Świetny pomysł na mieszanie szkła.Pozdrawiam serdecznie!