Dekoracja stołu | Świąteczne | Zakupy | Zakupy

Święta w stylu country. Z czym łączyć czerwony w świątecznych aranżacjach.

Czerwony to kolor charakterystyczny dla stylistyki świątecznej. Doskonale podkreśla wyjątkową atmosferę zarówno w formalnych, eleganckich aranżacjach, ale też świetnie się sprawdza w zupełnie luźnym stylu. Tym razem zależało mi na stworzeniu atmosfery przyjęcia w stylu country. Dom gdzieś za miastem, mroźne zimowe powietrze i rozgrzewająca bliskością i rodzinnym ciepłem atmosfera.

styl country

Przetarty, wiekowy blat, w roli siedzisk kostki słomy wprost ze stajni, przykryte derkami, naturalne elementy dekoracyjne takie jak szyszki, czy drewniane podkładki. Do tego dodałam elementy jeździeckie – stylizowane siodło w stylu westowym i buty do konnej jazdy. Jest w tym jakaś romantyczna atmosfera.

swieta-w-stylu-country-altdom_08

swieta-w-stylu-country-altdom_18

Jak osiągnąć taki styl:

drewniane podkładki

dekoracje z naturalnych materiałów – wełna, drewno, gałązki świerku, szyszki

proste szkło

prosta w formie porcelana z czerwonym motywem

elementy nawiązujące stylistyką do wiejskiej zagrody – w tym wypadku jeździeckie detale, ale mogą to być np. wełniane pledy w kratę, lniane serwety lub bieżnik

swieta-w-stylu-country-altdom_01

Czerwień – z czym ją łączyć

Czerwień jest mocnym elementem wizualnym, dlatego w zależności od tego, z czym ją połączysz, możesz za każdym razem osiągnąć inny styl.

Czerwień + szarość – szary kolor delikatnie łagodzi wyrazistą czerwień. Świetnie współgra z tym ognistym kolorem. Poza szarością dobrze będą się w takim zestawie komponować elementy srebrne.

Czerwień + złoto – prawdziwie królewskie zestawienie. To zestaw na wyjątkowe, bardzo uroczyste okazje.

Czerwień + zieleń – klasyczny świąteczny zestaw. Można do niego dodać kroplę złota lub nieco bieli.

Czerwień + biel i jego odcienie – biel jako solidna, rozświetlająca baza z subtelnymi czerwonymi elementami to kwintesencja minimalistycznego stylu. Możesz takim zestawieniem uzyskać bajkową, subtelną świąteczną atmosferę

Mój wybór

Postawiłam na wyrazistą kolekcję porcelany Alice (całą kolekcję znajdziesz tu), która sprawiła, że z miejsca poczułam magię zbliżających się świąt. Wyrazista czerwień z elementami szarości doskonale wpisuje się w wiejski styl.

swieta-w-stylu-country-altdom_04

swieta-w-stylu-country-altdom_12

swieta-w-stylu-country-altdom_13

talerz płytki Alice 12,90 zł

talerz głęboki Alice 11,90 zł

talerzyk deserowy Alice 8,90 zł

patera Alice 57,90 zł

kubki Alice

Wpis przygotowałam we współpracy ze sklepem Pieknowdomu.pl

swieta-w-stylu-country-altdom_16

swieta-w-stylu-country-altdom_11

swieta-w-stylu-country-altdom_17

swieta-w-stylu-country-altdom_07

 

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *