Dzieci | Miejsca | Podróże | Zabawy

Legoland – krótki praktyczny poradnik dla rodziców :)

legoland_4Być w Danii i nie zobaczyć Legolandu, to jak być w Rzymie i nie odwiedzić Watykanu. No dobrze, trochę przesadziłam, ale wiecie, o co mi chodzi, prawda? Ogromny park rozrywki poświęcony legendarnym klockom Lego znajduje się w miejscowości Billund.

legoland_5Jak się tam dostać i gdzie spać?

Samolotem – w Billund znajduje się drugie co do wielkości lotnisko w Danii, jeśli więc Wasza wyprawa ma się ograniczyć tylko do Legolandu, warto rozważyć opcję podróży samolotem. Na miejscu, tuż przy Legolandzie znajduje się rodzinny hotel, rezerwacji dokonać można tu. Tańszą opcję noclegową w okolicach można wyszukać np. na Booking.com.

Samochodem – trudno uwierzyć, ale podróż z Warszawy zajmuje nie więcej niż 10-11 godzin. Podróż jest komfortowa, jedzie się autostradami (płatny tylko odcinek w Polsce). Dzięki takiej opcji, poza Legolandem zwiedziliśmy mnóstwo ciekawych miejsc w południowej Jutlandii. To propozycja na np. tygodniowe wakacje z dziećmi. Najciekawsze atrakcje, takie jak las z oswojonymi sarnami, podróż w czasie, czy największą plażę w Europie opisałam w oddzielnych wpisach, które znajdziecie tu, tu i tu.

legolandGdzie kupić bilety?

Najlepiej w internecie, wyszukując ofert promocyjnych. Nam udało się skorzystać z oferty darmowych biletów dla dzieci, jeśli rodzice płacą pełną cenę. Była to najkorzystniejsza dla nas opcja cenowa. Polecam stronę VisitDenmark.pl, a tam podstronę dotyczącą Legolandu, którą znajdziecie tu.

Gdzie parkować?

Najwygodniejsza opcja to płatny parking przy Legolandzie. Jest to parking przy lotnisku, z którego kilkuminutowym spacerkiem dochodzi się do wejścia do Legolandu. Opłatę uiszcza się w kasie na parkingu lub w Legolandzie. Polecam wykupić bilet parkingowy zaraz po przyjeździe, by uniknąć kolejek tuż przed zamknięciem parku.

legoland_6Jak przygotować się do zwiedzania?

Dobry plan – Legoland jest ogromny, a atrakcji w nim cała masa. Warto przed zwiedzaniem choć w przybliżeniu zaplanować co chcecie zobaczyć. Czy na zwiedzanie i zabawę poświęcacie jeden, czy więcej dni.

Ograniczenia ze względu na wzrost dziecka – trzeba pamiętać, że niektóre atrakcje dostępnie są dla dzieci o wzroście powyżej 120 cm. Jest to istotne ze względów bezpieczeństwa i trzeba wziąć to pod uwagę, planując zwiedzanie.

Atrakcje wodne – jest ich sporo i są bardzo atrakcyjne, warto więc mieć  foliowe płaszcze lub peleryny, bo woda leci ze wszystkich stron. My mieliśmy też w samochodzie zapasową odzież na zmianę. W Legolandzie są dostępne suszarki do ubrań za dodatkową opłatą i automaty z pelerynami, ale woleliśmy przeznaczyć pieniądze na coś innego :)

Jedzenie i picie – w parku jest sporo punktów gastronomicznych z typowym fastfoodowym jedzeniem. Trzeba pamiętać, że spędzicie tam cały dzień i raczej nie będziecie biegać do samochodu lub hotelu, żeby coś przekąsić. Warto pomyśleć o tym wcześniej.  Jeśli zależy Wam na zdrowym jedzeniu, trzeba je po prostu zabrać ze sobą. Przy wejściu dostępne są wózki, które mogą posłużyć zarówno dla zmęczonych atrakcjami dzieci, jak i do przewozu bagażu. Sporo osób woziło w nich torby piknikowe z prowiantem na cały dzień.

Bezpieczeństwo – trzeba pamiętać, że Logoland to ogromny teren, przez który codziennie przewija się tłum ludzi z całego świata, w tym Wy ze swoimi dziećmi. Nie zawsze uda Wam się trzymać za rękę i może się zdarzyć, że na chwilę znikniecie sobie z oczu. Warto pomyśleć o tym zawczasu. Część rodziców na wszelki wypadek wypisuje numer swojego telefonu komórkowego na rączce dziecka, my włożyliśmy każdej z córek kartki z numerami do ich kieszonek i omówiliśmy na spokojnie awaryjną sytuację, na wypadek, gdybyśmy stracili się z oczu. Pomyślcie o tym koniecznie!

legoland_7Wirtualną mapę Legolandu, która może wam pomóc w zaplanowaniu zwiedzania znajdziecie tu. Życzę cudownej zabawy i świetnych wspomnień!

 

 

 

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Legolandzie byliśmy najpierw rodzinnie we czwórkę (ja z siostrą i rodzice – miałam może z 10-12 lat), potem jeszcze raz, ale już bratem. Dwa lata temu byli w Danii na urlopie, ja, jako ciężarna mężatka musiałam obejść się smakiem i płakałam nad swoim tragicznym losem, bo nie pojechałam do Legolandu :D A teraz i wam zazdroszczę :D

o jejku, byłam tam jakieś 16 lat temu, i wspominam baaaardzo ale to bardzo świetnie! ciekawe co się pozmieniało! ekstra zdjęcia, zazdroszczę wyprawy :)

Jak rozumiem jeżeli biorę darmowe bilety dla dziecka ze strony visitdenmark.dk to muszę odstać w kolejce do kasy i pobrać bilety dla dorosłych. Czy jest ryzyko, że zostaną zupełnie wykupione bilety? W jakim okresie Wy byliście w Legolandzie??

My wybieramy się do Legolandu w tym roku w wakacje. Mam zarezerwowany pokój nieopodal Legolandu w terminie od 30 czerwca do 3 lipca. Właśnie niedawno dowiedziałam się że należy przemyśleć termin wyjazdu wakacyjnego, ponieważ od 23 czerwca zaczynają się wakacje w Dani i wtedy w Legolandzie jest okropny tłum ludzi i półtoragodzinne kolejki aby skorzystać z poszczególnych atrakcji. Pomyślała żę przsunę wyjazd na drugą połowę sierpnia. Co tym myślicie?

Jak najwięcej czasu! A żeby mieć go jeszcze więcej dobrze jest kupić wcześniej bilety na stronie parkmania.pl i ominąć kolejkę do kasy :)

Ciekawy temat, programy partnerskie rzeczywiście pozwalają na doskonałe zarobki, jednak trzeba rozumieć w który sposób się do tego wziąć, przy promowaniu programów partnerskich jest istotna umiejętność pozycjonowania stron oraz praktyki social media. Fajny wpis licze na więcej o tym motywie

Świetne zdjęcia z Legolandu :) Ja wybrałam się do Legolandu synami i mężem oraz ze znajomymi. Oczywiście nie muszę chyba dodawać, że wszyscy byli zachwyceni ;) Mnie najbardziej zdziwiło to, że Legoland to w większości karuzela. Wyjazd wyszedł nam dość spontanicznie i nawet nie rozeznaliśmy się za bardzo co i jak, ale i tak było świetnie :)
Polecam naszą relację z pobytu http://familijnie.pl/legoland/