Moda i uroda | Przepisy | Świąteczne | Zakupy

Kupujemy świąteczny sweter. Subiektywny przegląd 2019 :)

Na początku grudnia z czujnością godną wytrawnego tropiciela zaglądam do sklepów w poszukiwaniu świątecznych swetrów. Uwielbiam ten styl, choć może w niektórych kręgach nie powinno się o tym wspominać głośno. Ja jednak uważam, że odrobina dystansu do siebie jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Po raz kolejny świąteczne swetry goszczą więc w progach Lawendowego Domu.

Świąteczny sweter – czyli jaki?

Świąteczne swetry żądzą się swoimi prawami. Są zwykle wściekle kolorowe, choć oczywiście zdarzają się wyjątki i można trafić na egzemplarze bardziej stonowane. Często można liczyć na dodatkowe atrakcje w postaci doszytych dzwoneczków, lampek ukrytych w nosie renifera, a przy większym szczęściu nawet lampek zapalających się podczas ruchu. Nie mam wielu doświadczeń w tej materii, więc nie powiem Wam, jak się takie lampki, dzwoneczki lub melodyjki sprawdzają w praniu. Natomiast kilka swetrów w duchu świątecznym w swojej kolekcji posiadam. Noszę je na wszelkie imprezy, śledziki, aukcje i inne spotkania grudniowe i nie jestem w tym osamotniona. Więc czasem można przymknąć oko i wystroić się w renifery, choinkę, a nawet bałwana.

Wyszukane w sklepach

Trudno mówić o trendach w tym temacie, ale daje się zauważyć kilka nurtów zdobniczych, wykorzystywanych przez producentów. Możemy więc wybierać między swetrami o klasycznej kolorystyce biało czerwonej, z wzorami śnieżynek, choinek i reniferów. Dla wielbicieli przyjaznych rogaczy znajdą się swetry z podobizną jelenia lub innej sarenki. Tradycjonalistów powinien zadowolić sweter z choinką, łańcuchem i gwiazdą na czubku. Wzorów jest bez liku, a ja życzę Wam przede wszystkim dużo uśmiechu w tych dniach, bez względu na to, czy macie na sobie świąteczny sweter, czy nie :)

Czerwony w białe wzory z napisem Fashion Union

Biały z motywami świątecznymi w kolorze granatowym i czerwonym Montego

Szary z głową jelenia Esprit

Czerwono-biały ze śnieżynką Jakes Casual

Grafitowy z sarenką Review

Czarny z jelonkiem Dorothy Perkins

Czerwony ze szczeniakiem w szaliku Montego

Musztardowy z zabawnym reniferem ONLY

Czerwony z pingwinem w czapce Fashion Union

Granatowy w biały print ze świątecznymi lizakami Vila

Puchaty biały z napisem Fashion Union

Granatowy z czerwonym reniferem Mosquito

Bordowy z białymi niedźwiedziami ONLY

Niebieski z ozdobnym wzorem na ramionach Pieces

Biały w czerwone śnieżynki Vila

Granatowy z choinką ONLY

 

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *