Dzieci | Zabawy

Krok po kroku. Jak zrobić urodzinową piniatę?

piniata_7Ostatnie tygodnie obfitują w Lawendowym Domu w serię imprez dla starszych i młodszych. W minioną sobotę świętowaliśmy podwójne urodziny moich młodszych córeczek i na tę okazję powstała ogromna piniata w kształcie lukrowanego pączka (pomysł zaczerpnęłam z tej cudownej strony).

Potrzebne będzie:

Dość sztywny karton

Flamaster

Mocna nitka

Pinezka

nożyczki

Taśma klejąca

Krepina

Klej

Na kartonie narysować dwa koła oraz paski boczne. Wymiary zależą od tego, jak dużą piniatę chcecie przygotować. Nasza piniata miała średnicę 56 cm i była bardzo okazała.

piniata_6

piniata_8

Teraz etap wymagający cierpliwości. Elementy piniaty należy skleić paskami taśmy, tak, by cała konstrukcja się trzymała. Z boku wyciąć mały otwór, przez który włożymy do środka słodycze. Krepinę pociąć w paski szerokości 7 cm i naciąć je w połowie, tak by powstały frędzle. Z krepiny w innym, kontrastującym kolorze wyciąć „polewę” i przygotować „posypkę”. Kartonową konstrukcję owinąć paskami, mocując je klejem.

Fotor0100992659

Na wierzchu przykleić lukier i kolorowe kulki udające posypkę. Do środka włożyć słodycze. My dodaliśmy też serpentyny. Do rozbijania piniaty używliśmy kija hokejowego stosownie owiniętego krepiną.

131005_9939

Miłej zabawy!

piniata_1

 

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Świetna! Udało mi się taką zrobić, tyle, że moja jest w wydaniu tarczy Kapitana Ameryki :) Dzięki bardzo za instrukcję!