Krok po kroku. Jak zrobić urodzinową piniatę?

9 października 2013, 08:12 | Dzieci Zabawy | 12
Krok po kroku. Jak zrobić urodzinową piniatę?

piniata_7Ostatnie tygodnie obfitują w Lawendowym Domu w serię imprez dla starszych i młodszych. W minioną sobotę świętowaliśmy podwójne urodziny moich młodszych córeczek i na tę okazję powstała ogromna piniata w kształcie lukrowanego pączka (pomysł zaczerpnęłam z tej cudownej strony).

Potrzebne będzie:

Dość sztywny karton

Flamaster

Mocna nitka

Pinezka

nożyczki

Taśma klejąca

Krepina

Klej

Na kartonie narysować dwa koła oraz paski boczne. Wymiary zależą od tego, jak dużą piniatę chcecie przygotować. Nasza piniata miała średnicę 56 cm i była bardzo okazała.

piniata_6

piniata_8

Teraz etap wymagający cierpliwości. Elementy piniaty należy skleić paskami taśmy, tak, by cała konstrukcja się trzymała. Z boku wyciąć mały otwór, przez który włożymy do środka słodycze. Krepinę pociąć w paski szerokości 7 cm i naciąć je w połowie, tak by powstały frędzle. Z krepiny w innym, kontrastującym kolorze wyciąć „polewę” i przygotować „posypkę”. Kartonową konstrukcję owinąć paskami, mocując je klejem.

Fotor0100992659

Na wierzchu przykleić lukier i kolorowe kulki udające posypkę. Do środka włożyć słodycze. My dodaliśmy też serpentyny. Do rozbijania piniaty używliśmy kija hokejowego stosownie owiniętego krepiną.

131005_9939

Miłej zabawy!

piniata_1

 

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

12 odpowiedzi na “Krok po kroku. Jak zrobić urodzinową piniatę?”

 1. Piernikowa Chata pisze:

  Wspaniały pomysł! Wygląda ślicznie.

 2. Sabina pisze:

  Wow! super pomysł. I jakie wykonanie:) pozdrawiam

 3. Emilia pisze:

  bez nadziejne umiem leprze

 4. inka pisze:

  czy taka piniate z kartonu łatwo przebić ??

 5. eliza pisze:

  fajnie wygląda

 6. Aga K. pisze:

  Świetna! Udało mi się taką zrobić, tyle, że moja jest w wydaniu tarczy Kapitana Ameryki :) Dzięki bardzo za instrukcję!

 7. maria pisze:

  Super zabawa,Ja próbowałam zrobić sama piniate dla mojego 4 letniego synka ale niestety nie wyszła;( kupiłam piniate w sklepie internetowym http://www.ekopiniata.pl polecam;)

 8. Alicja pisze:

  Maria, nie martw się ja nawet nie podjęłam próby po przeczytaniu artykułu jak samodzielnie zrobić piniatę :D i kupiłam tutaj http://lido-sklep.pl/ Kubusia Puchata :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *