Dekoracje

Jesienny wieniec

 

Czy chcemy, czy nie jesień tuż tuż. A może warto przywitać ją w wielkim stylu? Jesienny wieniec to prosta dekoracja, która wymaga jednak oka prawdziwego miłośnika natury. Tylko od Was zależy, z czego go stworzycie. Będzie piękną ozdobą np. wejściowych drzwi do domu.

Potrzebne będą:

  • Suche liście, szyszki, jarzębina, kasztany, żołędzie
  • Dwa kartonowe jednorazowe talerzyki o średnicy 24 cm
  • Pasek krepiny o szerokości 4 cm i dł ok. 3 m
  • Klej do papieru
  • Klej do klejenia na gorąco
  • Sznurek do zawieszenia

Przygotuj podstawę wieńca. To mój ulubiony patent czyli podstawa z papierowych talerzyków. Wytnij dno talerzyków, czyli kółko o średnicy 14 cm. Talerzyki sklej wypukłymi częściami na zewnątrz i owiń krepiną. Przymocuj ją klejem do papieru. W ten prosty sposób mamy gotową lekką i wbrew pozorom trwałą podstawę wieńca (oczywiście można też wykorzystać gotową podstawę np. z wikliny, jeśli macie taką pod ręką). Teraz rozgrzej klej do klejenia na gorąco i po kolei przyklej do podstawy wszystkie zaplanowane wcześniej ozdoby. Ze sznurka zrób pętelkę do zawieszenia. Do tej kreatywnej pracy warto zaprosić dzieci.

Pomysł pochodzi z mojej książki „Dzieciaki w naturze”.

 

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cudowny pomysł! Wspaniale można nim przywitać jesień, a praca przy takim wieńcu to również świetna zabawa dla dzieci :)

Co roku obiecuję sobie, że zrobię taki jesienny wieniec. Świetny pomysł z talerzykami, można też zrobić słomianego okrągłego chochoła ;) A książkę znamy :)))