Dekoracje

Jak zrobić parasolki do drinków?

Jeden z tych prostych patentów, które nadają przyjęciu lub zwykłemu spotkaniu przyjaciół niepowtarzalny klimat. Wybrałam mój ulubiony wzór w paski, ale można eksperymentować bez ograniczeń i dobierać deseń podkreślający charakter spotkania. Miłej zabawy!

Parasolki

Potrzebne będą:

nożyczki

cyrkiel

ołówek

ozdobny papier

drewniane patyczki (np takie do szaszłyków)

plastelina

Na papierze odrysować, za pomocą cyrkla cztery koła o średnicach 9 cm. Narysować dwie prostopadłe linie, przechodzące przez środek koła i kolejne dwie linie, przechodzące przez środek koła, które podzielą powstałe już ćwiartki na połówki. Podzielone na osiem równych części koło złożyć w „harmonijkę“. Przymocować do patyczka za pomocą plasteliny.

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Świetny pomysł bo prezentują się bardzo fajnie a do tego takie proste w wykonaniu :) Niedługo szykuję grilla dla znajomych więc chętnie skorzystam :)

Urocze! Jestem chodzącą, manualną porażką, ale to wygląda na prostą sprawę ;)ps. a cóż to pływa w tych buteleczkach? Wiórki kokosowe? :)