Dom i ogród | Ogród

Jak zrobić drewniane osłony na wiszące skrzynki DIY

Skrzynki okienne stawiamy zwykle na parapecie. Jednak ja szukałam rozwiązania, które umożliwiłoby zamocowanie skrzynek pod parapetem. Zależało mi na tym żebym miała do skrzynek swobodny dostęp, a jednocześnie nie chciałam, aby rośliny zasłaniały mi widok i światło. Planowałam również nieco zmienić proporcje frontowych okien. Zdecydowałam się na proste rozwiązanie. Zaprojektowałam drewniane osłony, które są lekkie, łatwe do zamocowania i dają pełną swobodę przy pracach związanych z pielęgnacją roślin. Poniżej można zobaczyć, jak prezentował się front domu przed zmianą i jaki efekt udało nam się osiągnąć. Prosty lifting dał oszałamiający efekt. Dom został pomalowany. Po bokach zamontowaliśmy okiennice. Pod parapetami znalazły miejsce drewniane proste osłony na skrzynki. W tej chwili rosną tam bratki, a kompozycje roślinne będą się zmieniały zgodnie z porami roku.

Skrzynki składają się z panelu frontowego i dwóch paneli bocznych. Z tyłu biegnie listwa, do której są przymocowane metalowe uchwyty na skrzynki. Zdecydowałam się na dwie skrzynki w każdej osłonie. Są wygodniejsze do przenoszenia i ważą mniej niż jedna długa skrzynia.

Rośliny sadzę wygodnie na stole w ogrodzie, a następnie umieszczam na metalowych uchwytach.

Od wewnątrz mam swobodny dostęp do roślin. Mogę w łatwy sposób podlać rośliny, zastosować nawóz lub usunąć przekwitłe kwiaty.

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *