Dekoracje

Farba tablicowa. Podpisz sobie kubek!

Milion zastosowań, dziecinnie prosta realizacja – to właśnie lubię! Proste białe kubki zmieniły nieco oblicze. Teraz mogę zapisać na nich czyjeś imię lub małe przesłanie. Do napisów najwygodnieszy jest kredowy pisak. To taka kreda w formie flamastra dużo poręczniejsza od tradycyjnej.  Napis można zetrzeć jednym ruchem wilgotnej gąbki.

farba tablicowa_6

Przygotuj: farbę tablicową, pędzel, kubek, szablon wycięty z kartonu, a jeszcze lepiej z samoprzylepnego papieru.

farba tablicowa_8

Szablon trzeba przykleić do kubka.

farba do tablicy_2

Następnie nanieść warstwę farby i zostawić do wyschnięcia. Potem delikatnie zdjąć papier. Jeśli używacie papieru samoprzylepnego, przed odklejeniem można go namoczyć w wodzie, Dzięki temu schodzi bardzo łatwo. Jeśli brzegi są nieco nierówne, można to łatwo skorygować – używam do tego wykałaczki. Tak ozdobione kubki są wytrzymałe, ale nie można ich myć w zmywarce.

farba tablicowa_9

Niedługo więcej pomysłów na farbę tablicową. Pozdrawiam  Was bardzo serdecznie!

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witam!

Bardzo mi się podoba ten pomysł! Kubki są świetne!!!

Gdzie można kupić farbę tablicową do malowania porcelany, ceramiki, szkła? Pytam, bo nie mogę znaleźć :( a bardzo bym chciała ją nabyć.

Pozdrawiam