Dekoracje | Świąteczne | Świąteczne DIY

DIY – kartka świąteczna z retro samochodzikiem

Ostatnio prowadziłam warsztaty, na których robiliśmy kartki świąteczne. Prawie trzydzieści dorosłych osób z autentycznym zaangażowaniem wycinało, kleiło i posypywało wszystko wokół brokatem. Najpopularniejszym motywem był przygotowany przeze mnie projekt z retro samochodzikiem, który przedstawiam poniżej krok po kroku.

diy-kartka-swiateczna-z-retro-samochodzikiem_03

diy-kartka-swiateczna-z-retro-samochodzikiem_04

diy-kartka-swiateczna-z-retro-samochodzikiem_05

diy-kartka-swiateczna-z-retro-samochodzikiem_06

diy-kartka-swiateczna-z-retro-samochodzikiem_07

Dlaczego warto robić kartki świąteczne?

To niby proste i oczywiste, ale wciąż o tym zapominamy. O tym, by zatrzymać się na chwilę w tym około świątecznym pędzie, by pobyć ze sobą i swoimi bliskimi i stworzyć coś razem. By otworzyć pokłady swojej wyobraźni i przez chwilę poczuć się jak dziecko. A nawiązując do dzieci, to wszelkie wspólne kreatywne działania zbliżają nas niesamowicie i dają naszym dzieciom te bezcenne chwile bycia z rodzicem.

diy-kartka-swiateczna-z-retro-samochodzikiem_09

diy-kartka-swiateczna-z-retro-samochodzikiem_08

Kartka świąteczna z retro samochodzikiem

przygotuj:

brystol o wymiarze 15×30

kawałek brystolu do przygotowania szablonu

czerwony filc

dwa guziki

kolorowy papier na choinkę

ozdobny sznurek

ołówek

nożyczki

klej uniwersalny

pędzelek

opcjonalnie brokat

Złóż brystol na pół, powstanie w ten sposób kwadratowy karnet. Naszkicuj samochodzik i choinkę. Wytnij szablony. Odrysuj szablon samochodu na filcu i wytnij go. Posmaruj filcowy samochodzik z lewej strony klejem i przyklej go na karnecie. Posmaruj guziki klejem i przyklej je. Na kolorowym papierze odrysuj choinkę, wytnij ją. Obwiąż ozdobnym sznurkiem i przyklej na dachu samochodu. Na dole przyklej ozdobny sznurek. Jeśli chcesz możesz ozdobić dodatkowo kartkę brokatem. Powodzenia!

diy-kartka-swiateczna-z-retro-samochodzikiem_10

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *