Konie naturalnie! | Zakupy

Test siodeł Prestige

Do testów w naszej stajni trafiły dwa siodła marki Prestige. Są to siodła wszechstronne, każde z nich o nieco innym charakterze, oba wykonane z najwyższą starannością.

Siodło Prestige Roma

W moim odczuciu jest przeznaczone dla szerokiego kręgu osób uprawiających jeździectwo na poziomie zaawansowanej rekreacji. Jest siodłem bardzo wygodnym pomimo że jest to siodło nowe, niewyjeżdżone, posiada bardzo dobre parametry techniczne z tego względu że pasuje do różnych typów grzbietu konia. Jest to siodło o profilu ujeżdżeniowym, nadaje się do nauki jazdy konnej, posiada bardzo wygodne siedzisko, przednie tybinki są zaopatrzone w anatomiczne poduszki. Strzemiona duże, z antypoślizgowymi stopkami, dobrze trzymają się nogi. Popręg dość elastyczny, z pasami gumowymi, które dobrze stabilizują siodło na grzbiecie konia. Podczas jazdy na tym siodle nie odczuwa się dyskomfortu, można pokonywać małe przeszkody stacjonarne jak i terenowe, dosiad jeźdźca i nogi podczas jazdy nie męczą się.

Siodło Prestige G.P.2

Ma charakter bardziej sportowy w kierunku skokowym, noga podczas pokonywania przeszkód ułożona jest stabilnie między przednią poduszką a tylnym „korkiem”. Siedzisko bardzo wygodne, elastyczne, podczas lądowania wyczuwa się wyraźną amortyzację. W siodle tym jeździec łatwo może ułożyć swoje ciało w różnych sytuacjach jeździeckich, np. podczas pokonywania prostych przeszkód i cavaletti. W jeździe półsiadem bardzo dobra blokada ud. Podczas pokonywania przeszkód typu stacjonata, okser jeździec może czuć się komfortowo.

Test przeprowadził Jerzy Rubersz.

Zdjęcia Kacper Budziłowski AparatyDwa

Model Nikiel

Dziękujemy sklepowi Equishop za udostępnienie siodeł do testów.

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *