Test siodeł Prestige

6 maja 2018, 20:48 | Konie naturalnie! Zakupy | 0
Test siodeł Prestige

Do testów w naszej stajni trafiły dwa siodła marki Prestige. Są to siodła wszechstronne, każde z nich o nieco innym charakterze, oba wykonane z najwyższą starannością.

Siodło Prestige Roma

W moim odczuciu jest przeznaczone dla szerokiego kręgu osób uprawiających jeździectwo na poziomie zaawansowanej rekreacji. Jest siodłem bardzo wygodnym pomimo że jest to siodło nowe, niewyjeżdżone, posiada bardzo dobre parametry techniczne z tego względu że pasuje do różnych typów grzbietu konia. Jest to siodło o profilu ujeżdżeniowym, nadaje się do nauki jazdy konnej, posiada bardzo wygodne siedzisko, przednie tybinki są zaopatrzone w anatomiczne poduszki. Strzemiona duże, z antypoślizgowymi stopkami, dobrze trzymają się nogi. Popręg dość elastyczny, z pasami gumowymi, które dobrze stabilizują siodło na grzbiecie konia. Podczas jazdy na tym siodle nie odczuwa się dyskomfortu, można pokonywać małe przeszkody stacjonarne jak i terenowe, dosiad jeźdźca i nogi podczas jazdy nie męczą się.

Siodło Prestige G.P.2

Ma charakter bardziej sportowy w kierunku skokowym, noga podczas pokonywania przeszkód ułożona jest stabilnie między przednią poduszką a tylnym „korkiem”. Siedzisko bardzo wygodne, elastyczne, podczas lądowania wyczuwa się wyraźną amortyzację. W siodle tym jeździec łatwo może ułożyć swoje ciało w różnych sytuacjach jeździeckich, np. podczas pokonywania prostych przeszkód i cavaletti. W jeździe półsiadem bardzo dobra blokada ud. Podczas pokonywania przeszkód typu stacjonata, okser jeździec może czuć się komfortowo.

Test przeprowadził Jerzy Rubersz.

Zdjęcia Kacper Budziłowski AparatyDwa

Model Nikiel

Dziękujemy sklepowi Equishop za udostępnienie siodeł do testów.

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *