Mikroblog

Przyjaciółka z Kalifornii. Warsztaty kulinarno-fotograficzne w Cook Up ze śliwką kalifornijską.

Co robię, gdy mnie nie ma przy komputerze i nie odpowiadam na Wasze pytania? Najprawdopodobniej gotuję lub jestem na planie zdjęciowym. A czasami organizuję i prowadzę warsztaty i powiem Wam w sekrecie, że uwielbiam tę część mojej pracy. Warsztaty są różne, czasem kulinarne, innym razem poświęcone dekoracjom i różnym kreatywnym zajęciom, dość często są to warsztaty fotograficzne, poświęcone fotografii kulinarnej. Wtedy razem z Lubo, podpowiadamy, jak fotografować jedzenie, by na zdjęciach wyglądało równie pysznie jak w realu.

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_09_1

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_14_1Tym razem dzień warsztatów wypadł w Święto Dziękczynienia, więc głównej bohaterce spotkania, śliwce kalifornijskiej towarzyszył indyk. Chyba nawet stado indyków, bo w studiu kulinarnym Cook Up na Bielanach zebrało się sporo osób i jeden indyk przy tak wielkim stole wyglądałby bardzo skromnie. O menu zadbał Witek Iwański, który przygotował na tę okazję doskonałe przepisy z wykorzystaniem śliwki kalifornijskiej.

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_18_1O atmosferę jak zawsze serdeczną i ciepłą zadbała niezrównana ekipa Cook Up . Ci ludzie wiedzą co zrobić, byś czuł się u nich jak w domu :) A całość spinał słowem Paweł Loroch z Jem Radio.

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_12_1

Było pięknie, świątecznie i bardzo pysznie. Zanim zasiedliśmy wszyscy do długaśniego stołu, trzeba było przygotować posiłek i oczywiście go sfotografować.

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_06_1

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_05_1

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_01_1

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_11_1

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_07_1Największe emocje przy naszym stanowisku fotograficznym wzbudzał oczywiście indyk, bo rzadko się zdarza okazja, by takie wielkie, rumiane, pachnące ptaszysko piec w całości w domu.

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_17Poza indykiem przed nasze obiektywy, a następnie na świąteczny stół trafił pudding śliwkowy z szałwią i boczkiem, świąteczny Eggnog, ciasteczka z sosem śliwkowo-czekoladowym, chutnej śliwkowy z kolendrą i kminem (doskonały do indyka), a do leżakowania w domach zrobiliśmy domową nalewkę ze śliwek kalifornijskich z winem Marsala.

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_15_1

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_13_1

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_22_1

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_19Dziękujemy za zaproszenie i cudowną atmosferę!

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_20_1

sliwki-kalifornijskie-warsztaty_21

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *