Konie naturalnie! | Slider | Wieści ze stajni

Poznaj nasz konie :)

Życiem rządzą przypadki, często szczęśliwe. Oba nasze konie trafiły do naszych rąk właśnie tak, szczęśliwym zbiegiem okoliczności. Trudno sobie wyobrazić większą radość, niż dwa końskie łby śledzące Twoje kroki, gdy zbliżasz się do ich boksów, lub idziesz do nich na pastwisko.

Nasze konie nie uciekają, nie stronią od kontaktu z człowiekiem. To konie towarzysze, choć musiało minąć sporo czasu, abyśmy mogli się tym cieszyć. Dwa siwki, doskonale przygotowane do pracy z ludźmi. Stabilne, nastawione na współpracę, przyjazne. Często słyszymy od osób dosiadających naszych koni, że tak dobrze ujeżdżonych wierzchowców próżno szukać. I coś w tym jest.

Nasze cele

Naszym nadrzędnym celem jest świadoma praca z końmi. Aby dobrze jeździć konno, trzeba tego konia dobrze poznać. Dlatego nasze szkolenia obejmują wszystkie aspekty jazdy konnej, Uczymy pracy z ziemi, zwracamy uwagę na język ciała, biomechanikę, równowagę, balans. Szczególną uwagę poświęcamy psychologicznym aspektom pracy z koniem.

Poznaj nasze konie

Zacznijmy od damy. Aqua – siedmioletnia klacz. Ujmuje swoją osobowością już w boksie. Ciekawska, kontaktowa. Wygodna w kłusie i galopie. Nosi miękko, reaguje na głos. Bardzo delikatna, konsekwentna. Lubi wyprawy w teren. Skoki to dla niej dobra zabawa, zapraszamy więc także jeźdźców chcących się realizować w tej dziedzinie. Aqua to ulubienica naszego zespołu.

Nikiel nasz 17-letni profesor. To koń, który poza mówieniem ludzkim głosem umie chyba wszystko. Dostojny, piękne się prezentuje pod siodłem. Stabilny, uwielbiają na nim jeździć dzieci, a on odwdzięcza się stoickim spokojem. Koń pokazowy – nie straszny mu tłum ludzi wpatrzonych w niego. Bardzo miękki, wygodny. Koń towarzysz, przywódca naszego stada.

Co oferujemy

Nauka jazdy od podstaw – zapraszamy do stajni osoby bez doświadczenia jeździeckiego. Mile widziane zarówno dzieci – najmłodsza nasza amazonka ma 6 lat, jak i osoby dorosłe, które marzą o rozpoczęciu przygody z końmi.

Treningi doszkalające – jeśli chciałbyś doskonalić swoje jeździeckie umiejętności i szukasz miejsca, w którym otrzymasz solidną dawkę wiedzy praktycznej i teoretycznej zapraszamy na spotkanie.

Spacery w terenie – piękne tereny spacerowe w sercu Warszawy na końskim grzbiecie? To możliwe właśnie z nami. Oferujemy godzinne spacery w terenie z opieką doświadczonego trenera.

Oprowadzanki dla dzieci – to doskonały pomysł na rozpoczęcie przygody na końskim grzbiecie. Oferujemy półgodzinne spacery w siodle dla dzieci od siódmego roku życia.

Szkolenia – mamy duże doświadczenie w organizacji i prowadzeniu szkoleń zarówno dla grup początkujących, jak i zaawansowanych. Dostosowujemy tematy szkoleń do potrzeb. Możliwe szkolenia jednodniowe, weekendowe lub cykliczne. Pracowaliśmy z grupami studentów SGGW, kaskaderami, formacjami konnymi.

Specjalistyczne szkolenia jazdy konnej dla szkół aktorskich – mamy wieloletnie doświadczenie pracy na planach filmowych, a nasze konie do zawodowcy w tej dziedzinie.

Konsultacje jeździeckie z własnym koniem – jeśli masz problem ze swoim koniem, zapraszamy do kontaktu.

Własny transport – dysponujemy przyczepą dostosowaną do przewozu dwóch koni. Możliwe jest wypożyczenie przyczepy lub zlecenie transportu konia.

Sesje fotograficzne – nasze konie to zawodowi modele, a my od lat zawodowo zajmujemy się także fotografią. Zapraszamy na sesje zdjęciowe modowe, dla nowożeńców, narzeczonych i wszystkich tych, którzy chcieliby mieć piękne zdjęcia z koniem.

Jak to działa

Stajnia znajduje się w okolicach Jeziorka Czerniakowskiego w Warszawie, z doskonałym dojazdem z każdego miejsca w Warszawie. W okresie wakacyjnym zapraszamy na spotkania, na których można poznać nasze konie i nas. Od września ruszamy jak co roku pełną parą według szybko zapełniającego się grafiku. Jeśli planujesz regularną naukę zachęcamy do rezerwacji miejsc już teraz.

Fot. Beata Lipov, Kalinka Lipov, Kacper Budziłowski

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konie są fantastyczne… To takie mądre, dostojne zwierzęta. I szczere – bo za dobre traktowanie odwdzięczają się miłością i troską. Wasza parka jest cudowna! <3