Zakupy

Oko w oko z Gran Baristo – recenzja ekspresu.

granbaristo_3

Pierwsza w życiu wyprawa do Rzymu kilka lat temu, zmieniła radykalnie moje podejście do kawy. Po powrocie nic już nie było jak wcześniej. Przestały mnie cieszyć kawowe podróbki w wersji instant, od owej wyprawy chcę kawy aromatycznej, świeżo mielonej i cudowną porcją dobrze spienionego mleka.

Z radością przyjęłam propozycję pięciotygodniowej przygody z kawowym ekspertem do zadań specjalnych jakim jest ekspres Philips Saeco GranBaristo. Oto zjawiła się w naszym domu wielka ofoliowana paka, z której po kilku manewrach z nożyczkami wyłoniła się zgrabna maszyna, mająca mi zapewnić kawowe doznania na kilka najbliższych tygodni.

Jak nam minął ten czas? No cóż, nie będę owijać w bawełnę – jestem nieco leniwa. To znaczy w sumie w pracy daję z siebie wszystko, można rzec na 200%, ale to zwykle oznacza, że czasu wolnego mam jak na lekarstwo. A ponieważ mam go tak mało, to w tych rzadkich wolnych chwilach uwielbiam zasiąść z kawką w jakimś miłym kącie i na kilka minut oderwać się od codzienności. I tu GranBaristo sprawdza się doskonale, bo jego obsługa jest dziecinnie prosta. Wystarczy zadbać, by w odpowiednich pojemnikach znalazło się co trzeba, czyli woda, mleko, jeśli lubi się kawy z mlekiem no i ziarna kawy. Przyda się oczywiście również filiżanka, szklanka lub ulubiony kubek. Wystarczy postawić naczynie w odpowiednim miejscu, nacisnąć guzik i zaczyna się mini spektakl.

Ekspres spienia mleko i mogę powiedzieć, a wierzcie, lub nie, wiem co mówię, bo spieniałam mleko w swoim życiu tysiące razy na różnych maszynach, że GranBaristo radzi sobie z tym doskonale.  Nie tylko świetnie pieni mleko krowie. W Lawendowym Domu używamy do kawy głównie mleka sojowego i nie spodziewałam się, że taką doskonałą pianę można z niego uzyskać.

No dobrze, mleczna piana już jest, teraz czas na kawę. Uwielbiam ekspresy z wbudowanym młynkiem do kawy. GranBaristo za każdym razem zapewniał mi aromatyczny napar z ziaren zmielonych wbudowanym ceramicznym młynkiem.  I wszystko to po naciśnięciu jednego guzika.

Komu polecam ten ekspres? Miłośnikom kawy, którzy uwielbiają wszelkie rodzaje napojów kawowych i oczekują od ekspresu szybkiego, bezproblemowego spełniania ich kawowych pragnień ;) Po więcej szczegółowych informacji o Philips Saeco GranBraisto zapraszam na stronę, którą znajdziecie tu.

granbaristo

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *