Nie dla psa kiełbasa, czyli dokarmianie ptaków

16 stycznia 2010, 14:39 | Przepisy | 9


W ogrodzie zastałam obraz nędzy i rozpaczy. Smętne resztki sznurka, targane mroźnym wiatrem, sygnalizowały coś, czego nie ma. Ptasie kule z przetopionej słoniny wymieszanej z odżywczą mieszanką ziaren znikły tak szybko, jak się pojawiły. Powiesiłam je wczoraj wieczorem, gdy tylko skończyłam produkcję.


Koty sąsiadów traktują nasz ogród jak świetlicę. Opalają się na naszej wycieraczce, wysypiają na poduszkach ogrodowej huśtawki. Przekąszą czasem coś, co zostawimy dokładnie na sekundę na tarasowym stole. Czasem czają się na naszą morską świnkę, lub drażnią sukę staruszkę, która stara się trzymać fason mimo swoich 13 lat. Tym razem porwały pożywne kule rozwieszone dla ptaków. Kolejne zawisły wysoko, w miejscu dla kotów niedostępnym (tak mi się przynajmniej wydaje).

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

9 odpowiedzi na “Nie dla psa kiełbasa, czyli dokarmianie ptaków”

 1. Mich pisze:

  Koniecznie musimy stworzyć przepis na kule dla ludzi. Proponuję słodkie. Ryż preparowany+rozpuszczone cukierki krówki lub toffi (tak robiło się u mnie w domu). Cukierki zamiast słoniny, hmm… może do tego czekoladowa posypka zamiast słonecznika? Kukurydza może być tylko prażona i najlepiej w karmelu. Mogę jeść nawet "ze sznurka", choćby wysoko:P

 2. majana pisze:

  My też dokarmiamy ptaszki:) Wprawdzie nie robiliśmy takich pieknych kulek,ale wsypaliśmy ziarenka do karmnika i ptaszki przyleciały zjadać:))

 3. PasjaPieczeniaLillan pisze:

  Świetny pomysł i piękne wykonanie :) Oby więcej osób robiło zimą takie przysmaki dla ptaków!

 4. Patrycja pisze:

  (do poprawki, bo gadam głupoty)
  No właśnie! U nas dwa koty bywają regularnie, leżakują na murku, bawią się na trawie, maszerują po kilkanaście razy po chodniku przy drzwiach balkonowych do ogrodu, jak u siebie:) Zjadają co im damy, mięsko, ser nawet. A z ptasiego jedzenia, to co mięsne, czego ptaki nie zjedzą, bo suchego chleba nie ruszą;)

  Pozdrawiam!

 5. cukrowa wróżka pisze:

  my dla odmiany – dokarmiamy bezdomne koty.:]

 6. Liska pisze:

  Muszę się zabrać za takie kule. Niezła, edukacyjna zabawa przy okazji.

 7. jaga pisze:

  świetne kule, ach gdyby tak każdy z nas wykonał tylko jedna kulę ,,ale ptaszki miały by wypasioną stołówkę

 8. ewelajna pisze:

  Widziałam też takie serduszka, gdzie zawartość zastygała w foremkach do wycinania ciastek. Wygląda pięknie, fajna zabawa i ptaszki mają swój posiłek.

  A te koty sąsiadów to paskudy…

 9. AsiaMamaZosi pisze:

  Och my też takie kule robimy. Proszę o to dowód: http://mamaizonabyc.blogspot.com/2010/01/kule-dla-ptakow.html. Wypychamy głównie orzechami włoskimi bo to przysmak sikorek. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *