Zakupy

Jesienny stół w stylu skandynawskim.

Oszczędna stylistyka i kolory, proste formy i naturalne materiały, a do tego nieco ekstrawagancji, to kwintesencja stylu skandynawskiego. Cenię go właśnie za to, że inspiruje do kreatywnych rozwiązań i zejścia z utartych szlaków. Tak jak w tym przypadku.

jesienny-stol-w-stylu-skandynawskim20

jesienny-stol-w-stylu-skandynawskim25

Ciężki, masywny czarny stół z litego drewna powstał ze starych drzwi. To bardzo prosty patent, który pozwala na wykorzystanie różnych przedmiotów niekoniecznie zgodnie z ich pierwotnym zastosowaniem. Blat w kolorze głębokiej, matowej czerni tworzy doskonałe tło dla całej aranżacji stołu. Tu znowu wygrywa prostota.

jesienny-stol-w-stylu-skandynawskim07

jesienny-stol-w-stylu-skandynawskim18

Spójrzmy dalej. Zamiast eleganckich podkładek pod talerze – proste lniane ściereczki do naczyń. Do tego dekoracje z tego co daje jesienna natura, w tym przypadku użyłam pięknych owoców ognika. Przygotowałam z niego efektowny wieniec (dokładna instrukcja znajduje się tu) oraz użyłam do dekoracji serwetek. Powtórzenie mocnego akcentu kolorystycznego w dwóch miejscach daje poczucie estetycznej spójności.

jesienny-stol-w-stylu-skandynawskim21

jesienny-stol-w-stylu-skandynawskim19

Czarne tło i szare serwetki stały się doskonałym tłem dla prostej porcelanowej zastawy z delikatnym szarym wzorem. Jeśli chodzi o dobór porcelany, to lubię przełamywać utarte szlaki i chętnie łączę różne komplety na jednym stole. Tak właśnie postąpiłam w tym przypadku. Białe talerze bez ozdób same w sobie może byłyby zbyt oszczędne, natomiast w tym przypadku świetnie korespondują z talerzami i miseczkami w szare wzorki.

jesienny-stol-w-stylu-skandynawskim15

jesienny-stol-w-stylu-skandynawskim16

jesienny-stol-w-stylu-skandynawskim06

jesienny-stol-w-stylu-skandynawskim24

Proste, minimalistyczne wręcz formy naczyń kuchennych takich jak patelnia czy garnek sprawiają, że doskonale wpisują się w całość aranżacji i grają niej główne skrzypce.

jesienny-stol-w-stylu-skandynawskim23

jesienny-stol-w-stylu-skandynawskim10

Mój wybór

jesienny-stol-w-stylu-skandynawskim04

miseczki Emily 10,50 zł

talerz deserowy Emily 11,50 zł

filiżanka “Jumbo” ze spodkiem Emily 29,90 zł

talerz płytki biały 11,50 zł

karafka na wodę Hrastnik Belgium 500 ml 7,99 zł

patelnia ceramiczna Liquida 153,90 zł

garnek z pokrywką Liquida 239,90 zł

komplet sztućców na 6 osób Gerpol Apollo 287,90 zł

Wpis przygotowałam we współpracy ze sklepem Pieknowdomu.pl

 

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *