Kuchnia | Napoje

Aperol Spritz

Pierwszy raz spróbowałam tego legendarnego drinka na greckich wakacjach. Wieczorem, przy basenie sączyliśmy Aperol Spritz na zakończenie każdego pięknego, wakacyjnego dnia. Niezbyt mocny, nie za słodki, przyjemnie orzeźwiający za sprawą wyczuwalnej lekkiej nutki goryczy. Super propozycja na wszelkie letnie imprezy. Aperol ma za sobą imponujący kawałek historii. Zadebiutował w Padwie w 1919 roku. Korzenno-ziołowa mieszanka zgrabnie połączona z pomarańczą i rabarbarem tworzy przyjemną całość. Z dodatkiem Prosecco, kostek lodu i wody gazowanej powstał Aperol Spritz. Przygotowując go zwróć uwagę na proporcje – te idealne to 3+2+1, czyli przykładowo (150 ml+100 ml+50ml)

Aperol Spritz

[przepis]

lód w kostkach

Prosecco

Aperol

woda gazowana

pomarańcza pokrojona w plasterki

[/przepis]

Do szklanek włożyć lód. Wlać 3 części Prosecco, 2 części Aperolu i 1 część wody. Dodać plasterek pomarańczy i od razu podawać. Smacznego :)

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *