Ogród

Zielnik w cynowej balii

Mięta co roku rozrasta się po moim ogrodzie. Rośnie, gdzie tylko jej przyjdzie ochota. Macie to samo?

Lubię ją bardzo i potrzebuję dużo w letnim sezonie. Tutaj znajdziecie przepis na moją ulubioną, szalenie prostą sałatkę z bobu z miętą. Polecam!

Balia znaleziona w skupie złomu uratowała sprawę. Trudno w to uwierzyć, ale kosztowała… całe trzy złote. Znaleziona  zupełnie przypadkowo, co roku służy nam jako miejsce upraw. Rosły już w niej truskawki, cukinia, a teraz przyszła kolej na miętę.

Potrzebna będzie:

Cynowa balia lub inny spory pojemnik. Sprawdzi się cynowe wiaderko, spora donica lub skrzynia. W ten sposób nawet niewiele miejsca wystarczy na własną ziołową rabatkę

Keramzyt ogrodniczy

Ziemia ogrodowa

Sadzonki mięty

Na dnie balii ułożyć ok. 3 cm warstwę keramzytu, wypełnić balię ziemią. Zasadzić sadzonki mięty i podlać. Można oczywiście dodać znaczniki. Jak je zrobić ? Już niebawem w nowym numerze Lawendowego Domu.

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

:)))))))) uwielbiam takie zielniki! planuję zrobić swój, ale niestety na balkonie, bo ogród to moje marzenie:))) jeszcze niezrealizowane

Dzień dobry,

Uwielbiam Pani bloga :)) Zainspirowała mnie Pani to stworzenia w skrzyni pięknego ziołowego ogrodu na balkonie. Dziękuję! Moją uwagę przykuły jeszcze znaczniki ziół. Czy to są kawałki drewna czy może jakiś inny materiał?

Pozdrawiam serdecznie