Zielnik w cynowej balii

5 czerwca 2012, 18:53 | Ogród | 4
Zielnik w cynowej balii

Mięta co roku rozrasta się po moim ogrodzie. Rośnie, gdzie tylko jej przyjdzie ochota. Macie to samo?

Lubię ją bardzo i potrzebuję dużo w letnim sezonie. Tutaj znajdziecie przepis na moją ulubioną, szalenie prostą sałatkę z bobu z miętą. Polecam!

Balia znaleziona w skupie złomu uratowała sprawę. Trudno w to uwierzyć, ale kosztowała… całe trzy złote. Znaleziona  zupełnie przypadkowo, co roku służy nam jako miejsce upraw. Rosły już w niej truskawki, cukinia, a teraz przyszła kolej na miętę.

Potrzebna będzie:

Cynowa balia lub inny spory pojemnik. Sprawdzi się cynowe wiaderko, spora donica lub skrzynia. W ten sposób nawet niewiele miejsca wystarczy na własną ziołową rabatkę

Keramzyt ogrodniczy

Ziemia ogrodowa

Sadzonki mięty

Na dnie balii ułożyć ok. 3 cm warstwę keramzytu, wypełnić balię ziemią. Zasadzić sadzonki mięty i podlać. Można oczywiście dodać znaczniki. Jak je zrobić ? Już niebawem w nowym numerze Lawendowego Domu.

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

4 odpowiedzi na “Zielnik w cynowej balii”

 1. Anna Wierzchowska pisze:

  :)))))))) uwielbiam takie zielniki! planuję zrobić swój, ale niestety na balkonie, bo ogród to moje marzenie:))) jeszcze niezrealizowane

 2. Mario2 pisze:

  Cześć, zamierzam kupić róże na dzialkę, dokładniej chodzi mi o to http://www.domisad.pl/category/roze Czy ktoś kojarzy ten sklep, ostatnio zamawiałem w innym i połowa sadzonek była w opłakanym stanie.

 3. Ania pisze:

  Dzień dobry,

  Uwielbiam Pani bloga :)) Zainspirowała mnie Pani to stworzenia w skrzyni pięknego ziołowego ogrodu na balkonie. Dziękuję! Moją uwagę przykuły jeszcze znaczniki ziół. Czy to są kawałki drewna czy może jakiś inny materiał?

  Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *