Zielnik na stole, czyli magiczne przyjęcie w romantycznym stylu. Konkurs Almette – Toskania czeka!

31 lipca 2013, 09:44 | Dekoracje Konkursy Pomysły na przyjęcia | 3
Zielnik na stole, czyli magiczne przyjęcie w romantycznym stylu. Konkurs Almette – Toskania czeka!

ziołowe przyjęcie_4

Już to kiedyś chyba pisałam, ale się powtórzę – uwielbiam swoją pracę. Wymyślanie, planowanie i najciekawsza część, czyli finalna realizacja pomysłu. Tym razem pragnęłam stworzyć romantyczny stół z ziołowymi dekoracjami.

ziołowe przyjęcie_6

Prosty, tylko zieleń i biel. Jedyna ozdoba to subtelny urok świeżych ziół, no i zapach, który unosi się przy najlżejszym podmuchu wiatru. Prosty stół, białe talerze, lniane serwetki. Zamiast wazonów słoje z grubego szkła. Nalałam do nich wodę i powkładałam kwiaty. Taka dekoracja pięknie odbija światło, szczególnie, jeśli na stole zapalicie świece.

ziołowe przyjęcie_5

Ziołowy jest także bukiet. Zrobiłam go z lawendy, werbeny, rozmarynu i mięty. Pachnie tak, że brak mi słów i wbrew pozorom jest dość trwały. W wazonie wytrzyma do 5 dni.

ziołowe przyjęcie_3

Miejsca dla gości oznaczyłam drewnianymi patyczkami do ziół. Wsunięte za obrączki do serwetek z rozmarynu wyglądają uroczo.

ziołowe przyjęcie_10

Na murku, który posłużył za miejsce do siedzenia ułożyłam białe poduszki, dzięki temu jest wygodnie i miękko. Powłoczki są w różnych stylach i różnej wielkości, ale to tylko nadaje nieformalnego charakteru przyjęciu. Pomysłem na ziołowe dekoracje chciałam nawiązać do serka Almette z ziołami i tym samym przypomnieć Wam o konkursie dla blogerów „Almette – Inspirujący Smak Natury”. Macie jeszcze ponad tydzień na nadsyłanie swoich zgłoszeń. Szczegóły konkursu opisałam tu, a aplikację konkursową znajdziecie tu. Kulinarna wyprawa do Toskanii, zwiedzanie Pizy, próbowanie lokalnych specjałów, warszaty kulinarne z udziałem lokalnych szefów kuchni i gospodyń domowych z regionu, wizyta w wytwórni serów, by zapoznać się z procesem produkcji peccorino, „winna wyprawa” połączona z degustacją smaków toskańskich win i oliwy, spotkanie z Dario Cecchini i próbowanie unikalnych potraw z wołowiny przygotowanej na różne sposoby. Brzmi cudowanie, prawda?  Trzy podwójne wycieczki to główne nagrody w tym konkursie. Życzę Wam powodzenia.

ziołowe przyjęcie_1

 

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

3 odpowiedzi na “Zielnik na stole, czyli magiczne przyjęcie w romantycznym stylu. Konkurs Almette – Toskania czeka!”

  1. monika pisze:

    ciekawy pomysł, ale Mrs chyba sie pisze bez kropki;)?

  2. Majana pisze:

    Jejku,jak ślicznie!

  3. Mariola Grzęda pisze:

    świetny pomysł. Ja latem robię w domu bukiety z ziół,ale dekoracji stołu,jeszcze nie robiłam,a ta jest bardzo elegancka z klasą,Pasuje do każdego wnętrza.Zioła przed włożeniem do wazonu dokładnie myje,by je wykorzystać dodając do potrawy,wody przy stole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *