Wnętrza | Wyszukane w sklepach

Wiejski domek, czyli jak urządzić wnętrze w stylu rustykalnym.

Marzenie o małym wiejskim domku dopada wcześniej czy później większości z nas. Takie wnętrze ma prosty, funkcjonalny styl i spokojne kolory. Jest trochę kratki, sporo naturalnego drewna. Mile widziana podłoga z prostych dech. Nad tym projektem główkowałam kilka tygodni. Chodziło o odświeżenie niewielkiego pomieszczenia, które stanowi centralny punkt w niewielkim wiejskim domku. Założenia były proste i restrykcyjne – budżet niewielki, większość prac wykonana własnoręcznie – ale udało się! Z dość ponurego pokoju bez żadnego stylu udało się stworzyć przyjazny, ciepły zakątek. Na uwagę zasługują spektakularne drewniane przesuwane drzwi osadzone na kutej prowadnicy (drzwi tu, prowadnica tu). Drzwi zaplanowałam na tle kraciastej wyrazistej ściany, a efekt końcowy po prostu mnie zachwycił.

Jeden mocny element dekoracyjny (a przy okazji także funkcjonalny) sprawia, że wnętrze nabrało wyjątkowego, niepowtarzalnego charakteru. Drzwi są solidne, ciężkie, bo wykonane ręcznie z litego drewna. Wybarwione na biało i pokryte woskiem są same w sobie dziełem sztuki. W praktyce wygodne w użyciu, przesuwają się płynnie, nie zabierają miejsca, co jest dużym atutem właśnie w takich niewielkich jak to pomieszczeniach. Pękam z dumy patrząc na tę realizację. To mój pierwszy tak odważny projekt i mam nadzieję, że pojawią się kolejne. Także jakby ktoś coś, to wiecie, gdzie mnie szukać – chętnie zabiorę się za Wasze cztery kąty ;)

Co zostało zrobione:

  • malowanie ścian i sufitu na biało
  • tapetowanie jednej ściany
  • montaż nowej lampy
  • montaż karnisza
  • montaż drzwi przesuwanych
  • zakup elementów dekoracyjnych: dywanu, zasłon, poduszek

Wnętrze w stylu rustykalnym – wyszukane w sklepach

Szykując się do tej realizacji przekopałam sklepy w poszukiwaniu niedrogich, ale efektownych elementów aranżacyjnych, które podkreślą rustykalny charakter wnętrza.

stolik Ikea 199 zł

krzesło Leroy Merlin 168 zł

poduszka H&M Home 19 zł

pled Ikea 99 zł

uchwyt Rustykalne Uchwyty 9,50 zł

lampa Leroy Merlin 169 zł

tapeta Leroy Merlin 49 zł

świece Ikea 24 zł

skrzynka H&M Home 59 zł

poduszka Ikea 19 zł

doniczka Ikea 15 zł

deska podłogowa Leroy Merlin 120 zł

skrzynka Ikea 39 zł

dywan Ikea 249 zł

latarenka Ikea 19 zł

kółka meblowe Rustykalne Uchwyty 59 zł

skóra owcza Ikea 49 zł

tkanina Leroy Merlin 39 zł

Dziękuję sklepom Rustykalne Uchwyty i Seart za pomoc w realizacji projektu – ciąg dalszy nastąpi :)

 

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *