Mikroblog

Uśmiechnij się przy herbacie :)

Ulubiony dzień tygodnia? Piątek! Od lat piątek po południu, kiedy to powoli domykam zawodowe sprawy i szykuję się na weekendowy odpoczynek. Ta myśl zawsze wywołuje u mnie uśmiech. Prawdę powiedziawszy, uśmiecham się często, może za często. A uśmiech wysłany wraca podwójnie. Macie tak samo? Uśmiecham się więc do ludzi na ulicach i pań kasjerek w sklepach. Uśmiecham się do dzieci własnych i zupełnie nieznanych. Uśmiecham się nawet wtedy, gdy nie jest mi do śmiechu, żeby odegnać złe myśli. Uśmiecham się na widok czegoś pysznego, ooo dziś było dużo uśmiechania. Uśmiecham się również przy herbacie, a wspominam o tym z okazji przypadających właśnie piątych, ogólnopolskich Dni Herbaty organizowanych pod patronatem Dilmah. Organizatorzy chcą wyjść poza stereotyp herbaty jako zwykłego napoju. Będą próbowali pokazać jej fascynujący świat, odsłonić tajemnice umiejętnego komponowania z potrawami, pokazać różnorodność sposobów podawania i bogactwo smaków.

Więcej o uśmiechaniu się przy herbacie możecie przeczytać tutaj

A ja ściskam kubek z herbatą i uśmiecham się do słońca i do Was. I namawiam, obejrzyjcie koniecznie ten filmik, znajdziecie w nim duuuużo pozytywnej energii.

Już jutro prosty przepis na domowe słodkości na wypadek, jakby Was odwiedziły jakieś potwory z okazji Halloween. Do zobaczenia!

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chciałabym, żeby ktoś z takim pozytywnym nastawieniem minął mnie na ulicy, bo czego jak czego , ale odrobiny optymizmu mi dzisiaj potrzeba. Pozdrawiam:)

Zostało mi jeszcze 30 min pracy i też będę cieszyć się popołudniowym słonecznym jesiennym piątkiem :) jak wrócę do domu zaparzę sobie pyszną herbatę i będę się uśmiechać na myśl wolnych 4 dni:)))))

Beatko a ja przesyłam uśmiech z nad filiżanki czerwonej herbatki :)
Dzień minął spokojnie, było ciepło słonecznie…oby jak najwięcej takich chwil :)

Magda, pozytywna bestia z Ciebie :)
Karolina, ja też :) Robię jutro, bo dziś wiercimy dziury w ścianach w ramach relaksu :)
Duende, plan idealny. Ja też relaksik tylko przy herbacie.
Danusia, ja nie jestem wielką fanką takich filmików, ale przyznaję, ten jest wyjątkowy!
sauria, super! miłego odpoczynku.
Cynthia, odsyłam uśmiechy podwójnie. Spokojne, słoneczne dni – tego nam trzeba dziewczynki.
Aciri, to przecież też działa.
Agnieszka, trenuj, trenuj, w większości się odśmiechują :)))

polecam ten festiwal dni herbaty o którym pisze Beata! :) byłam z mężem wczoraj na kolacji i poszliśmy specjalnie do knajpy, w której robią to wydarzenie, no i fajnie było:) herbata dobierana do osobowości, jedzenia, konkurs.. :) jakby ktoś chciał, to lista knajp jest na stronie, http://www.dniherbaty.pl , pod zakladka lokaleeee:)

:):P Rzeczywiście – uśmiech sam pojawia się na twarzy:) Chyba też się przejdę na te dni Herbaty, zwłaszcza, że mam jeden z lokali na sąsiedniej ulicy :P

Beatko, ja też chyba uśmiecham sie za dużo. Zwłaszcza do herbaty, mam w domu zawsze kilka rodzajów:)

Pozdrawiam Cię ciepło.

ps. coś ode mnie chciałaś na blog forum ale nie pamiętam za nic co:)

Beatko jesteś niesamowicie piękną i ciepłą kobietą… Pierwszy raz tutaj jestem, ale czuję się wyjątkowo i przytulnie mi tu. Ostatnio strasznie lubię takie klimaty, takie powody do wyhamowania w życiu. Ty to dajesz.
Będę Cię czytać systematycznie:) pozdrawiam Agata

Betsy, takie małe coś, a cieszy :)
Majanko, dzięki za informację. Ja jeszcze nie widziałam.
Ducha :)))
Anna, zdjęcie to zasługa cierpliwej Kornelii.
An-na, filmik prosty i świetny!
Śnieżko, ściskam serdecznie!
Monisia, pracuję nad tym i nie zawsze się udaje, ech…
Martututu – dzięki że zamieściłaś link. Przyda się!
Niteczka i co, byłaś?
Atria, miałaś mi przesłać link do bardzo inspirującej strony.
Agata, zwyczajna babka ze mnie, ale bardzo Ci dziękuję za Twoje słowa. Pozdrawiam!

tak, byłam:) Uśmiałam się kiedy poproszono mnie o wypełnienie testu osobowości, żeby dobrać dla mnie herbatę ;D Polecam, fajny pomysł. (jakby co to lokale można znaleźć na oficjalnej stronie dni herbaty)