Dekoracje | Ogród

Manewry ze słoikiem. Prosty patent na wiosenną kwiatową kompozycję.

Za okazyjną cenę Lubo dostał na bazarku cały karton przepięknych hiacyntów w pełnym rozkwicie. By dłużej cieszyć się ich urodą i zapachem, przygotowałam prostą wiosenną kompozycję, do której użyłam dwóch naczyń: szklanej wazy i słoika. Taki słoik doskonale sprawdza się przy układaniu kwiatów. Można go wstawić do większego pojemnika, tak jak zrobiłam to ja i w ten prosty sposób uzyskamy ciekawy efekt wizualny. Dzięki temu patentowi kwiaty stoją już 5 dni i wciąż wyglądają doskonale.

spring-flowers_2

spring-flowersDo kompozycji użyłam:

– 8 hiacyntów w różnych odcieniach fioletu

– liści hiacyntów

– 16 białych tulipanów

1. Do wazy wstawić słoik.

2. Do słoika włożyć hiacynty.

3. Między hiacynty wsunąć po kilka liści. Do słoika nalać wodę.

4. W wazie ułożyć przycięte tulipany. Nalać wodę i gotowe!

spring-flowers_6Jeśli tak jak ja uwielbiacie wiosenne kwiaty i szukacie inspiracji ja ich wyeksponowanie, to tu pokazałam fajny sposób na układanie tulipanów z pomocą taśmy malarskiej. Moje ulubione wiosenne kwiaty to chyba hiacynty, a jakie są Wasze typy? Cudownego dnia Wam życzę Kochani!

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *