Wyszukane w sklepach

Majówka 2015. Rusz się w plener.

Jak zawsze pogoda spłata nam figla i będzie lało, albo spadnie śnieg :) Ale maj, nawet z pogodowymi zasadzkami jest niepowtarzalny. Szał kwitnących drzew i krzewów, soczyście zielona trawa, ptaki zdzierające gardła i niebo w specjalnym, niepowtarzalnym odcieniu błękitu. Tak pięknie jest tylko w maju. Tradycyjnie, jak co roku powęszyłam trochę w sklepach i przygotowałam dla Was majówkowy niezbędnik. Co się przyda na piknik w plenerze?

– Pojemniki na żywność. Szklane lub plastikowe, doskonałe do zapakowania sałatki, pieczonego mięsa lub ciasta pokrojonego na porcje. Dobrze, by były szczelne, ale jak wiecie, rzadko się to zdarza.

– Jednorazowe talerze, kubki i sztućce. Preferuję te z papieru, a wybór pozostawiam Wam :) Koniecznie po uczcie trzeba je sprzątnąć!

– No właśnie – worki na śmieci. Podczas pikniku zawsze, ale to zawsze zostaje mnóstwo odpadków, talerzyków, serwetek i innych dziwnych rzeczy. Nawet jeśli w pobliżu nie ma kosza, pakujemy wszytko do worka i zabieramy ze sobą. Koniecznie!

– Ręczniki papierowe. Banał, ale jakże przydatny. Na pikniku zawsze coś się wyleje, pochlapie, zabrudzi. Taki urok plenerowego jedzenia. Ręcznik papierowy ratuje sytuację. Brudne wrzucamy do worka (patrz punkt wyżej).

– Torba termoizolacyjna. Doskonała do transportu napojów lub bardziej wrażliwego na ciepło jedzenia.

– Przenośny grill. Niewielki, lekki grill pozwoli na upieczenie szaszłyków, kiełbasek lub ryby w pięknych okolicznościach przyrody. Oczywiście po uczcie sprzątamy :)

– Termos. Przychodzi taki moment, gdy ktoś tęsknym głosem rzuca w dal „ale bym się napił kawy…”. Gdy w pobliżu jedynie piękna, nieskalana przyroda, a kawowego barku nie widać w zasięgu wzroku, termos przydaje się doskonale.

– Koc. Podstawa piknikowania. Można na nim rozłożyć cały prowiant (uwaga na przebiegające przez środek rozbawione psy własne i cudze). Można się na nim rozłożyć samemu. Bez koca nie ma pikniku i już.

– Leżak. To już raczej fanaberia, ale za to jaka przyjemna. Jak ktoś ma miejsce w samochodzie, to czemu nie? Uwaga, chętnych na leżak jest zawsze więcej niż leżaków. Taka norma.

– Radio. Były takie czasy, gdy na każdym kocyku stało radio tranzystorowe. Teraz to już przeszłość, ale jakbym takie stylowe radyjko posiadała, to czemu nie?

majowka2015Radio Hyundai 69 zł

Butelki w koszyku – Home&You 59 zł

Grill wiaderkowy – Redcoon.pl 79 zł

Papierowe kubki w grochy – Tiger 4 zł

Niebieska torba termoizolacyjna – H&M Home 59,90 zł

Leżak – Ikea 79,90 zł

Zestaw słoików ze słomkami – Duka 59,90 zł

Koc w kwiaty – H&M Home 59,90 zł

Szklane pojemniki – Tiger 15 zł

Papierowe serwetki z papugą – H&M Home 6,90 zł

Torba termoizolacyjna z napisem – H&M Home 59,90 zł

Pled w gwiazdki – From Nord 169 zł

Papierowe kubki w paski – H&M Home 6,90 zł

Papierowe talerze w paski – Home&You 9,50 zł

Termos – From Nord 59,90 zł

Płócienna torba – From Nord 35 zł

Zdjęcia przedmiotów pochodzą ze sklepów: Home&You, Redcoon.pl, Tiger, H&M Home, Ikea, Duka, From Nord

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *