Jak zrobić wianek ze świeżych kwiatów DIY

23 sierpnia 2018, 13:02 | Moda i uroda | 0
Jak zrobić wianek ze świeżych kwiatów DIY

Wianek ze świeżych kwiatów to urocza ozdoba do wykorzystania przy wielu okazjach. Możesz nim przystroić stół podczas rodzinnego przyjęcia, zawiesić na drzwiach wejściowych do domu lub użyć jako elementu odświętnej stylizacji. Wianki ze świeżych kwiatów pięknie zdobią główki dziewczynek przystępujących do pierwszej komunii i oczywiście są niezastąpionym, skromnym i subtelnym dodatkiem ślubnym. Ostatnio są również bardzo popularne na wieczorach panieńskich i innych imprezach. Można je wykonać z różnych kwiatów i dzięki temu za każdym razem uzyskasz inny efekt. Zrobienie wianka nie wymaga wielkich umiejętności. Dla mnie dodatkowo to super relaksujące zajęcie. Wianki na głowę wykonuję na bazie drucika florystycznego. Jest lekki, elastyczny, ładnie dopasowuje się do kształtu głowy. Polecam wianki z gipsówki. Wyglądają efektownie i można je zasuszyć na pamiątkę.

DIY – wianek ze świeżych kwiatów

Przygotuj:

  • drucik florystyczny
  • 8 gałązek gipsówki
  • gałązka eukaliptusa
  • duży kwiat hortensji ogrodowej
  • wstążki do dekoracji
Zmierz obwód głowy, dodaj 6 cm i wykonaj bazę wianka o takiej długości z potrójnie skręconego drutu.
Gipsówkę pozbaw długich łodyg i przygotuj z niej małe bukieciki. Każdy bukiecik zwiąż drucikiem o długości 10 cm. Pozostałe końcówki druta będą służyły do umocowania bukietów na bazie.
Podziel na części kwiat hortensji i gałązkę eukaliptusa. Rozpocznij mocowanie poszczególnych elementów do bazy. Ja używałam kolejno: trzech bukietów gipsówki, kwiatu hortensji i gałązki eukaliptusa.
Po wykonaniu wianka odpowiedniej wielkości zwiąż końce i udekoruj wianek wstążkami.

Zaproszenie

A teraz wiadomość, którą się chcę z Wami podzielić. Miło mi poinformować, że rozpoczęłam współpracę z marką Mokkabridal. Jestem niezmiernie podekscytowana nowymi wyzwaniami, jakie mamy przed sobą. Nigdy nawet nie marzyłam, że będę miała okazję robić zdjęcia o tematyce ślubnej i pracować z modelkami. Jaka to niesamowita przyjemność!!! Zapraszam do naszego sklepu na Etsy, który znajduje się tu, oraz na nasz profil na Instagramie. Znajdziecie u nas masę cudownych dodatków ślubnych. Na początku jesieni nowe modele, które właśnie się szyją. Przed nami mnóstwo pracy i na bieżąco będę Was informować, co tam u nas słychać. Odwiedzajcie nas dziewczyny i bądźmy w kontakcie.

fot. Beata Lipov

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *