Mikroblog

7 filmów do obejrzenia na pożegnanie wakacji

Ten wpis pomogły mi przygotować moje córki. Stworzyłyśmy wspólnie listę filmów, które od biedy można nazwać familijnymi, choć nie lubię tego określenia. Te z poniższej listy wyłamują się z kanonu typowych filmów rodzinnych, to raczej filmy, które zmuszają do myślenia, nieoczywiste w ocenie, choć znajdziesz wśród nich także bezpieczne klasyki kina familijnego. Filmy z zestawienia polecam dla dzieci starszych i młodzieży, nie nadają się dla maluchów. Siądźcie więc wygodnie i dajcie się ponieść opowieści, bo kto wie, gdzie może Was ona zaprowadzić…

Mała Miss (2006)

Little Miss Sunshine

Reż. Jonathan Dayton, Valerie Faris

Banda dziwaków przemierza Stany niesprawnym busem, by zawieść 7-letnią Olive na konkurs dla małych miss. Film o więzi rodzinnej, która bywa nieoczywista, trudna i wyboista. Wzruszyłyśmy się milion razy, do obejrzenia nie tylko dla dziewczyn. Rekomenduje 18-letnia Lubka.

Captain Fantastic (2016)

Reż. Matt Ross

To nie jest lekki filmik, choć nie brak w nim zabawnych momentów. Film o trudach pogodzenia własnych ideałów ze sztuką rodzicielstwa. Jak kochać mądrze? Na to pytanie nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi. Finał zaskakujący i dający nadzieję. Rekomendacja 13-letniej Mariny.

Życie Pi (2012)

Life of Pi

Reż. Ang Lee

Ten film wbija w fotel. Nie na darmo zgarnął 4 Oscary i wiele innych nagród. Przygotujcie się na masę mrożących krew w żyłach zwrotów akcji, zapierające dech w piersiach obrazy i piękny morał. Poleca 10-letnia Kalina.

Nasze zwariowane angielskie wakacje (2014)

What We Did on Our Holiday

Reż. Andy Hamilton, Guy Jenkin

Opowieść o życiu i śmierci, o miłości i nierozerwalnej więzi. Zabawny, wzruszający, mądry. Mój osobisty wybór.

Kochankowie z księżyca (2012)

Moonrise Kongdom

Reż. Wes Anderson

Pełen zaskakujących zwrotów akcji, absolutnie magiczny i wyjątkowy. Film, który zaskoczy Was wielokrotnie, a dodatkowo wzruszy i wywoła fale śmiechu. Piękna opowieść, jeszcze piękniej pokazana. Rekomenduje mama Beata.

Wicher (2013)

Ostwind

Reż. Katja von Garnier

Coś dla sympatyków opowieści ze zwierzęciem w roli głównej. Tym razem koń, który staje się przyjacielem zbuntowanej Miki. Film wciąga, szarpie najcieńsze struny wrażliwości i szczęśliwie prowadzi do pięknego finału. Poleca 10-letnia Kalinka.

Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął (2013)

Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann

Reż. Felix Herngren

Czy można zacząć wszystko od nowa w dniu setnych urodzin? Okazuje się, że każdy moment w życiu jest dobry na nieoczekiwany zwrot akcji. Być może film odstaje od kanonu filmów rodzinnych, ale próbujcie obejrzeć go ze starszą młodzieżą. Moja rekomendacja.

avatar Beata Lipov

Dziennikarka, zawodowo piszę i fotografuję. Na zamówienie urządzam wnętrza, przeprowadzam metamorfozy, robię coś z niczego, inspiruję i motywuję kobiety, prowadzę warsztaty kulinarne, craftowe i fotograficzne. Założyłam i niezmiennie z przyjemnością piszę blog Lawendowy Dom.

Zapraszam

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *