Cicha noc…

24 grudnia 2009, 10:07 | Mikroblog | 8
Cicha noc…

Kompot kipi na kuchence, ryba pryska gorącym olejem z patelni, parzy mnie w rękę. Wycieram po raz setny zakatarzony nos mojej rozmarudzonej córeczki. Trzeba jeszcze wyskoczyć po chleb, ktoś przebiegł zabłoconymi butami po świeżo umytej podłodze. W łazience katastrofa – pękła rura odpływowa, podłoga zalana, Lubo ratuje sytuację, minuty lecą. W biegu sprawdzam, czy sernik nie opadł, mieszam w garnku kapustę. Nie mogę znaleźć sianka, kupiłam jakiś czas temu i schowałam tak, by potem nie szukać. Podbieram sianko z klatki naszej morskiej świnki, sianko to sianko. Prasuję białe lniane serwetki. Rozstawiam talerze, przecieram sztućce, zapalam świece.
Maryja urodziła Jezusa w drodze. Powiła dzieciątko w stajence. Co czuła, gdy tuliła go do piersi? Jakich matczynych zaklęć użyła, by uciszyć jego płacz? Czym go owinęła, gdy złożyła go na sianku do pierwszego snu?
Życzę Wam i sobie tej szczególnej nocy, byśmy zatrzymali się w naszej drodze, naszej codziennej bieganinie. Na chwilę, na jedną cichą, spokojną chwilę. Cicha noc…

Beata Lipov

Ponoć mówią, że jestem najbardziej zakręconą 40-to latką w Polsce. Tysiąc pomysłów na minutę to moja specjalność. Gotuję, prowadzę warsztaty, biegam, wyciskam poty na siłowni, piszę książki, spotykam się z czytelnikami, motywuję dziewczyny takie jak Ty do dbania o siebie i zdrowszego, piękniejszego życia. Lawendowy Dom to także Twój dom.

Zapraszam
Beata Lipov

Komentarze

8 odpowiedzi na “Cicha noc…”

 1. ewelajna pisze:

  Beatko, radości tego Bożego Narodzenia na każdy czas… Niech Ta Dziecina rodzi się i w Tobie i daje siłę i moc i pokój i miłość. Pozdrawiam przedwigilijnie i serdecznie:)

 2. majana pisze:

  Beatko zyczę Wam spokojnych, pięknych Świąt Bożego Narodzenia :)))

 3. lo pisze:

  Radości, szczęścia, spełnienia i zdrowia. Całuję.

 4. kasandra pisze:

  Zdrowych, spokojnych, radosnych, rodzinnych i pełnych miłości Świąt …

 5. Bea pisze:

  Wesolych Swiat Beato! Pieknych, magicznych i smakowitych :)

 6. Zula pisze:

  Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia :)

 7. Agnieszka pisze:

  Beato, nie wiem jak to się stało, że dopiero dzisiaj do Ciebie trafiłam. Jak mogłam przegapić tak piękny blog… Piękna relacja z wigilijnej krzątaniny, w dodatku z nutka refleksji. Wszystkiego co najpiękniejsze na Święta i spełnienia marzeń w Nowym Roku.

 8. dokawylubherbaty.blox.pl pisze:

  Jak zawsze taki prawdziwy i wzruszający wpis…Z okazji przyjścia Nowonarodzonego życzę Ci wszelkiej pomyślności, radości w rodzinnym gronie.
  gosiakr76

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *